06/02/2017
Здравейте,от Варна сме.Пиша ви от мое име и от името на приятели,с които заедно се интересуваме как вървят нещата с възстановяването на хижа Планински извори.Беше създадена фейсбук група преди няколко години,в която се обсъждаха планове,предложения и вариaнти за действие.Имаше момент в който за възстановяването на хижата пречка бе старият кмет,който не заявяваше подкрепата си за това,но пък разбрахме,че новопостъпилият г-н Гарчев няма нищо против да съдейства.Тъй като фейсбук групата доста западна и в нея не се предоставя никаква информация за нещата в настоящият момент,искаме да попитаме какви са стъпките ,които трябва да се предприемат,за да се постави едно ново начало на този нелек процес,който има за цел все пак да постигне резултат,който би бил важен за всеки турист,тръгнал да обхожда този район.При разговор с приятели от различни краища на България установих,че много от тях заявяват желанието си за доброволна помощ при стартирането на ремонтите.Разбирам също,че в района има хора с кервани от магарета и коне,които биха се отзовали ,за да се качат много от
материалите до хижата,така,че липсата на техника не би трябвало да е от толкова голямо значение,че да възпре целият процес.Каква всъщност е стъпката ,която спъва стартирането на идеята? И има ли някаква готовност за започване на действия по този въпрос? И има ли хора от Антон,които биха могли да следят нещата отблизо и да влязат в ролята на организатори ?
Благодаря предварително за отговора ви!
Поздрави:Мария Желева