Уикенди в България

Уикенди в България Уикенди в България.Избрани оферти за почивки в България. Уикенди в България

В арменския език има думи със стойностно значение, които представляват странно съчетание - дзънцезав, медзацав, сирахарв...
16/04/2025

В арменския език има думи със стойностно значение, които представляват странно съчетание - дзънцезав, медзацав, сирахарвецав, амуснацав. На български те означават родих се, израснах, влюбих се, омъжих се. Всичките имат едно и също окончание - цав, което значи болка. Значи казваме: "родих се болка", "израснах болка", "влюбих се болка", "омъжих се болка". Единствената дума, която няма цав е "умрях"-мерав. Там болка няма.
На арменски, когато искаш да кажеш, че много обичаш някого, говориш: "Цават арнем!", което значи "Болката ти вземам".

Крикор Азарян

23/03/2025

Бюджетът е приет. Само че, не такъв бюджет очаквахте, нали?! Докога ще търпим?!
#бюджет2025 #Пеевски

Как ви лъжат в BillaЗапочвам с това, че не само Billa са тарикати. И начинът. който ще опиша далеч не е единствения, оба...
18/10/2024

Как ви лъжат в Billa

Започвам с това, че не само Billa са тарикати. И начинът. който ще опиша далеч не е единствения, обаче останах много изненадан как хем са клиентски ориентирани, хем ти дават бонус, хем и така ти го дават, че шанса да си го използваш е минимален. Един вид давам ти бонус, ама ако можеш да не си ползваш, ще е супер.
Всички вериги си имат карти за отстъпки. В Lidl например трупаш пари и ти се отключват неща за 1 стотинка. В Kaufland трупаш точки и купуваш неща с отстъпка. Billa са измислили елегантно решение как хем да ти дадат отстъпка и да са клиентски ориентирани като Lidl и Kaufland, хем ти да не си я ползваш.
Днес получих 1 лев отстъпка в Billa, хора. Как? Натрупал съм някакви пари с картата и получавам ваучер за 1 лев отстъпка от следващо пазаруване. И забележете - ваучера е на касовата бележка.
Хайде сега кажете честно - колко от вас пазят касовите си бележки от пазаруване до следващото пазаруване?! Хитро, нали?
Даваме ти 1 лев отстъпка, ама ако ти си изхвърлиш касовата бележка (както всички правят) след пазаруване, оправяй се. Няма да ти я дадем и по картата, тая карта не е за това.
Просто за пореден път се убеждавам, че големите вериги не работят за хората. И клиентите им не са важни. Въпреки всички реклами, песнички и лозунги. Защото колко хора ще видят това на касовата бележка? Колко пенсионери ще прочетат, че имат ваучер за следващо пазаруване? И това е тактиката - ще ти дадем отстъпка, ама така ще ти я дадем, че максимално да ти е трудно да я използваш.
Защо?
Защото ние сме BiLLa и не можем да си позволим да загубим дори 1 лев от теб.

Ново начало със стари ... пирати. Или как пак ще гледаме: "Български пирати - сандъкът на крадеца"
17/08/2024

Ново начало със стари ... пирати. Или как пак ще гледаме: "Български пирати - сандъкът на крадеца"

Един НЕпътеводител за ПомориеРеших да пусна тази публикация, не толкова, за да хейтя (не че няма защо), колкото, за да п...
12/08/2024

Един НЕпътеводител за Поморие

Реших да пусна тази публикация, не толкова, за да хейтя (не че няма защо), колкото, за да предупредя всеки, който някога си помисли да отиде в тази грешка на Българската география, наречена Поморие.
Решихме да направим един дълъг уикенд. Само че за всички дългия уикенд е от Четвъртък до Неделя, ние избрахме от Петък до Понеделник, за да избегнем трафика. Оказа се, че не само ние сме си го помислили това...:)
Запазихме си място за нощуване и тръгнахме. Пристигнахме доста бързо и веднага ни удари първата неуредица - 4 големи двупосочни улици, всичко останало са малки еднопосочни улички. И ако не си от града, може да обикаляш половин час, докато стигнеш до мястото, където трябва да си, понеже Google въобще не знае кое е еднопосочно и кое не е.
Пристигнахме след известно лутане и веднага бяхме посрещнати от следващото от дългия списък с неуредици и безсмилени решения - няма къде да спреш. Т.е. има къде да спреш, но не е и безплатно. Безплатният паркинг е нещо като чудовището от Лохнес - всички са чували, че има, ама никой не знае къде е и никой не е сигурен дали въобще съществува. Навсякъде е разграфено и сложени сини табели, на които пише: "Зона за платено краткосрочно паркиране". Сиреч до 4 часа, 1.20 лв за час. Има и общински паркинги, които са с бариери и платени (12 лв/24 часа и 2 лв за час - ако стоиш 47 часа, плащаш 58 лв и те пускат да излезеш). Има 2 организирани престъпни групи и те си правят сечено едни на други. Едната се казва Община Поморие, другата се казва Мутрите-концесионери на плажа. Страдат туристите.
Представете си следната картинка: Идваш на море с гаджето. Имате поне по 1 сак с дрехи и 1 чанта с плажни принадлежности. Паркирате на 10 минути от мястото, на което сте се настанили, понеже по-близък платен паркинг със свободни места няма. И трябва да се придвижите пеша. Което не е проблем ако си в град с нормална влажност. Обаче когато си в град, който е заобиколен от 3 страни с вода, нещата не са точно така. Стигаш в квартирата и ти течеш. Буквално. Понеже влажността във въздуха в комбинация с високата температура кондензира при по-ниската температура на кожата ти. Готино, а?!
Оставяш си багажа, къпеш се и отиваш на плажа. 50% от плажа трябва да е свободна зона, ама не е. Има не повече от 30% и тя е забутана при камъните. Добре. Ще го преживееш. Дошъл си за море. На следващия ден ставаш рано и към 10 си на плажа. И искаш да си на платената зона. Първото, което ми направи впечатление са цените. Тази година на Поморие 1 шезлонг струва 7 лв, 1 чадър струва 7 лв, 1 масичка струва 3 лв, а едно шалте за шезлонг струва 3 лв. Т.е. ако искаш пълен комплект от 2 шезлонга, 1 чадър, 1 масичка и 2 шалтета, това ще ти струва 30 лв. И бяга една еволюирала хлебарка на 2 крака с чантичка през рамото само докато те види, че се настаняваш. Но не това е най-фрапиращото. Фрапиращото е, че ти отиваш към 10, има 7-8 заети места, а останалите са с хавлии на тях. Отиват хората, хвърлят си хавлиите и "Пу за мен", после отиват да си доспиват. А ако си по-ларж или си близък със съществото с чантичката през рамо, може да ти сложи RESERVED.
И това обаче не е най-фрапантното. Най-фрапантното беше, когато 2 циганки се настаниха на 2 шезлонга с чадър и табелка RESERVED. Дойде чичака с чантичката и те му казаха, че ще станат като дойдат хората. Само че вместо хората, дойдоха още 3 мангала, 3 мангалки и един куп чаавета, които се настаниха на 2 шезлонга, 1 чадър и окупираха около 20 квадрата около тях. И не платиха нито лев.
И за капак на всичко това те посрещат цени като на Слънчака. Ама не си на Слънчака. И когато попитах едни от търговците в града защо всичко е платено паркиране, обаче на местата за краткосрочно паркиране имаше и автомобили, които не бяха мръднати 3 дни, ето какво ми се отговори, цитирам:
"Това са хора на хора от общината. Те си спират, където си искат и тях не ги закачат. Иначе има 1 паяк, който обикаля и вдига неправилно паркираните и непознати на никого коли."
Nice, a?!
И после ще излизат всякакви хотелиери, начело с Алибегов и плажни концесионери и ще се жалват, че няма туристи. Няма и да има. За 30 лв ще стоя цял ден на гръцкия плаж с напитка в ръка(и то не еднократно за деня) на удобен шезлонг с шалте на сянка под чадър.
В заключение ще кажа - ходил съм в Поморие, когато бях първи клас. Беше спокойно, незастроено, имаше места за паркиране и беше чудесно. Сега не е. Няма 1 хубав парк, всичко е презастроено, неуредено и гадно. Щото ако имаше 1 хубав парк с много дървета, тия дървета щяха малко или много да абсорбират влагата от въздуха. Ама няма кой да мисли. Алчни общинари по улиците, алчни мутри на плажа. А ти си турист - поти се, мори се, но си плащай. Това е важното.
На всеки, който някога ми поиска мнение за Поморие, ще кажа:
НЕ ХОДЕТЕ В ПОМОРИЕ. НИКОГА!
Може да отидете в аквапарка им в началото на Поморие (който е готин), но по-навътре не ходете! До аквапарка, после Go Back до някой от другите курорти наблизо или най-добре в Гърция/Турция, където паркирането не е лудница и не е пълно с алчници.
Или пък не ме слушайте и споделете опит. :D

...Когато танцуваш в собствения си ритъм, хората не трябва да те разбират, не е нужно да те харесват, може дори да те мр...
27/06/2024

...Когато танцуваш в собствения си ритъм, хората не трябва да те разбират, не е нужно да те харесват, може дори да те мразят,
но..... повечето от тях искат да имат достатъчно смелост да направят същото...

Антъни Куин.
Танц Сиртаки от филма "Зорба Гъркът", 1964г

Обява:Отново търсим човек за работа на брояч на молекулярни реакции с изотопи от ядрения разпад и на трифазни циклотронн...
21/06/2024

Обява:
Отново търсим човек за работа на брояч на молекулярни реакции с изотопи от ядрения разпад и на трифазни циклотронни уранови фотосинтезатори.
Наличието на опит не е задължително.

20/06/2024

Малката Виктория вече закопаваше дупката под дървото в градината, когато иззад оградата се показа приветливото лице на съседа, достопочтения мистъра Уолтър. Заинтригуван от това, какво прави момиченцето, мистър Уолтър вежливо полюбопитства:
- Какво закопаваш там, малката ми?
- Моята златна рибка, сър - хлипайки отвърна Виктория - вече я погребах...
Разчувстван от видяното, мистър Уолтър си позволи внимателна забележка:
- Колко голяма дупка за толкова малка нещастна златна рибка... а?
Поставяйки последната шепа земя, Виктория неочаквано притихна, а после обърна към добросърдечния съсед своето изкривено от преживяното лице, извика:
- Това е, защото тя е вътре във вашето шибано куче!

Днешният ми герой, човекът, който ме вдъхнови е Питър Динклидж. От плъховете, мизерията и студа до фактор, с който режис...
13/06/2024

Днешният ми герой, човекът, който ме вдъхнови е Питър Динклидж. От плъховете, мизерията и студа до фактор, с който режисьори и сценаристи се съобразяват. Малък човек с големи мечти, който знае какво иска и си преследва целите. Независимо от здравословното си състояние, подигравките и независимо от другите.
От такива хора се научаваш на упоритост. Защото както казва Михаил Лермонтов: "Човек,който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи."

Питър Динклидж е актьор, който най-вероятно става популярен в България, а и за света, с епичния сериал „Game of Thrones“. До този момент актьорът има няколко роли, но негов....

И там горе се дигитализират. Аз не бих приел поканата... 🤣🤣🤣
13/06/2024

И там горе се дигитализират. Аз не бих приел поканата... 🤣🤣🤣

На 12.02 тази година нашето правителство е купило 3 бронирани луксозни автомобила Мерцедес на стойност 3 млн. лева за ну...
03/06/2024

На 12.02 тази година нашето правителство е купило 3 бронирани луксозни автомобила Мерцедес на стойност 3 млн. лева за нуждите на НСО. Имаме 3 млн. лева, за да могат разни лъжци да си возят задника за сметка на народа нагоре-надолу и да предизвикват задръствания и катастрофи (включително с жертви), обаче нямаме пари, за да си обновим паметника на Бузлуджа вече 22 години.
Колко струва укрепване, цялостен ремонт, реновация, покрив, осветление и 1 касиерка, която да пуска посетители срещу билетче от 5 лв? ..... Без кражба. Направено както трябва. 1 млн.? 2млн.? Нека са 3. Една година 240 мързеливци и смешници ще се возят в стари Мерцедеси, но затова пък ще си имаме реновиран паметник, с който да се гордеем. Струва ми се редно. Както ми се струва редно да имаме огромен паметник на Левски. Както ми се струва редно да имаме паметници на Стоянка Мутафова, Георги Калоянчев, Стефан Данаилов, Христо Стоичков, Стефка Костадинова и още доста хора, с които можем да се гордеем. Както не ми се струваше редно да си бутаме разни други паметници, само и само, за да се натегнем на западни империалисти с 600 годишна история.
Вие какво мислите?! Питам Бойко, Кирчо, Асенчо, Корнелия, Делянчо, Ахмедчо, Костадинчо, Тошко и останалите, които би следвало да работят за народа, а не за себе си...
Отбелязвам всички тук, белким 1 се сети да направи нещо по въпроса.
България над всичко!
Политическа Партия ГЕРБ Българска Социалистическа Партия Продължаваме ПромянатаДемократична БългарияВъзражданеИма Такъв НародДПС Пресцентър

#БългарияНадВсичко

Address

Www. 123nameri. Com Улица „Ген. Стоян Стоянов" 75, , ж. к. Дружба 1, София, 0895 400 914
Sofia
1572

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Уикенди в България posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Уикенди в България:

Share

Category