Budapeszt i Węgry - pilotowanie wycieczek

Budapeszt i Węgry - pilotowanie wycieczek Budapeszt i Węgry - pilotowanie wycieczek

Kochani!   Ostatni długi weekend był wyjątkowy dzięki mojej wspaniałej, kochanej i cudownej 🥰grupie z PWPW.  Dwa lata te...
08/06/2026

Kochani!
Ostatni długi weekend był wyjątkowy dzięki mojej wspaniałej, kochanej i cudownej 🥰grupie z PWPW.
Dwa lata temu rozpoczęliśmy wspólną przygodę w Budapeszcie, a teraz kontynuowaliśmy poznawanie Węgier w komitacie Borsod-Abaùj-Zemplèn i Heves.
W czwartek 4 czerwca grupa dotarła do Sátoraljaújhely o 9:30 i zaraz zaczęliśmy od drobnej zmiany planów i pojechaliśmy do Morskiego Oka, które powstało poprzez wydobycie kamienia na żarna i koła młyńskie. Po spacerku i odpoczynku, wróciliśmy do hotelu, aby się zakwaterować, a następnie pojechaliśmy kolejką krzesełkową na Górę Szárhegy i mimo podwyższonej adrenaliny przeszliśmy przez Most Jedności Narodowej.
Po tak intensywnym dniu wieczorem czekała na nas smaczna kolacja i odpoczynek w Hotelu Hunor.
W piątek pojechaliśmy do Sąrospatak i zwiedziliśmy cały zamek Rakoczych i zajrzeliśmy również do studni życzeń . Oczywiście zajrzeliśmy do Bazyliki św. Elżbiety i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie pod napisem Sárospatak.
Aby nieco odpocząć przejechaliśmy do Winiarni Portius na degustację regionalnych win🥂!
W kolejnym dniu pożegnaliśmy się z Sátoraljaújhely i naszym przytulnym Hotelem Hunor i wyruszyliśmy w stronę Egeru. Oczywiście jadąc nie mogliśmy pominąć Tokaju - serca regionu. Dla ochłody przepłynęliśmy stateczkiem po rzece Bodrog i następnie skierowaliśmy się na kolejną degustację do winiarni Hangavári! Tutaj zostaliśmy przyjęci jak dobrzy znajomi - mogliśmy skosztować pysznych win, pogaczy i sera.
Niestety czas biegł nieubłaganie, a przed nami zostało jeszcze ponad 1,5 godziny jazdy do Egeru.
Po zameldowaniu się i kolacji w Hotelu Eger&Park zdobyliśmy zamek w Egerze, którego nie udało się przejąć Turkom w 1552r. i mogliśmy z niego podziwiać przepiękną panoramę miasta i okolicy.
Ostatniego dnia zabrakło nam trochę czasu, bo Dolina Szalajka, Dolina Pięknej Pani i jeszcze zakupy na drogę wymagałyby trochę więcej czasu, ale myślę, że nadrobimy to następnym razem!
Z łezką w oku pożegnaliśmy się, ale już zaczynamy planować kolejną podróż po Węgrzech!

Moi Kochani Goście,
Pozwólcie, że przede wszystkim podziękuję Pani Marioli, że miała kolejny wspaniały pomysł i że wspólnymi siłami udało nasm się zorganizować ten wyjazd! Kłaniam się nisko i dziękuję za wszystko🙏😘!
Po drugie ogromny pokłon w stronę naszych kierowców Pana Darka i Bartka, którzy starali się, abyśmy w autokarze czuli się jak w domu!
I oczywiście dziękuję wszystkim uczestnikom wycieczki za uśmiech, za dobre słowo, za zrozumienie oraz za rozmowy te bardziej i mniej prywatne!
Jesteście jedną z moich ulubionych grup i już nie mogę doczekać się na kolejne spotkanie!
Jeśli nam się uda zorganizować kolejny wyjazd, to obiecuję Wam, że zabiorę Was w zupełnie inne miejsca!
Do zobaczenia na szlaku!
🙂😘🥰🙏🙏🙏🙏
Ania

08/04/2026
Kochani, Kto obserwuje moją stronę, ten wie, że bardzo często piszę o grupach, z którymi zwiedzam Budapeszt lub inne czę...
10/03/2026

Kochani,
Kto obserwuje moją stronę, ten wie, że bardzo często piszę o grupach, z którymi zwiedzam Budapeszt lub inne części Węgier!

Niestety ostatnimi czasy większość turystów 👫przyjeżdża na jeden lub dwa dni. Wtedy nie ma czasu na spokojne zwiedzanie, długie rozmowy Polaków, wtedy włączamy tylko tryb szybkiego zwiedzania.

Tymczasem przez ostatnie dni miałam przyjemność spędzić 4 dni ze wspaniałą grupą z firmy Aktywny Senior. Grupa przyleciała samolotem i po dotarciu do hotelu już pierwszego dnia zaczęliśmy spacer po Budapeszcie. Zaczęliśmy od Pesztu Placu Bohaterów i Parku Miejskiego oraz ulicy Andrassy wraz z Operą. Już pierwszego dnia zaczęliśmy zgłębiać tajniki węgierskiej kuchni, jedząc langosza i zupę gulaszową.
Drugiego dnia dotarliśmy do Bazyliki św. Stefana i oczywiście do Parlamentu. Trochę odpoczęliśmy na Hali Targowej i dalej ruszyliśmy na podbój Budy. Oczywiście zaliczyliśmy Wzgórze zamkowe z zamkiem królewskim, Pałacem Prezydenta, Kościołem Macieja i Basztami Rybackimi. Po sesji zdjęciowej z widokiem na Parlament wróciliśmy do hotelu na chwilę odpoczynku przed kolacją z folklorem. W Piwnicy Zaborszky bawiliśmy się wyśmienicie zapoznając się z tańcami zarówno węgierskimi i cygańskimi. Na tradycyjnej kolacji nie zabrakło oczywiście wybornego węgierskiego wina.
Kolejnego dnia zrobiliśmy sobie chwilę odpoczynku, „mocząc” zmęczone ciała w wodzie termalnej! Chwila odpoczynku dodała nam sił do dalszego zwiedzania. Ruszyliśmy więc do dzielnicy żydowskiej i oprócz trzech Synagog zaliczyliśmy również kultowe miejsce, jakim jest knajpa rumowisko Szimpla Kert. Dalej wędrując uliczkami Pesztu dotarliśmy do dzielnicy pałacowej, w której końcem XIX wieku znani arystokraci węgierscy wybudowali swoje wille. Nie zabrakło oczywiście dzielnicy kurtyzan z Różą Pesztu i Fridą Maison. Idąc na kolację udało nam się jeszcze zrobić kilka zdjęć z Małą Księżniczką i Colombo! Kolacja mimo ostrej zupy rybnej zapełniła nasze brzuszki, dlatego już na spokojnie mogliśmy na zakończenie popłynąć statkiem po Dunaju. Było to ukoronowanie naszej wędrówki po Budapeszcie!
Ostatniego dnia czekała nas już tylko droga na lotnisko, gdzie zakończyliśmy naszą wspólną przygodę ze stolicą Węgier!
To tyle oficjalnego streszczenia, co zdarzyło się przez cztery dni!
Chociaż wszyscy wiedzą, że moja praca to moja pasja, to z każdą grupą jest inaczej, czasami bardziej interesująco, czasami mniej, czasami grupa bardziej do mnie pasuje, a czasami na zawsze zostaje w moim sercu.
Tym razem muszę szczerze powiedzieć, że tak cudownej grupy i tak wspaniałych gości dawno już nie miałam. Oprócz zwiedzania dużo ze sobą rozmawialiśmy, czasami na poważne tematy, a czasami tak po prostu po ludzku. Tak więc z całego serca dziękuję 🙏 każdemu z Was i całej grupie za te cztery cudowne dni, za każdy uśmiech, za każde miłe słowo, za każdą budującą uwagą i oczywiście za „zażalenie” związane ze słoniną! Dzięki tym czterem dniom poznałam fantastycznych ludzi, pełnych ciepła i empatii, zainteresowanych historią, miastem, Węgrami, otwartych na nowe przeżycia i nowe smaki!

Każda grupa jest dla mnie wyzwaniem, sprawdzianem i możliwością ulepszenia swojej pracy! Dzięki Wam jestem naładowana pozytywną energią i wiarą w ludzi! Wierzę, że jeśli wszyscy ludzie na świecie byliby tacy jak Wy, świat byłby znacznie lepszy!
Oczywiście nie może zabraknąć tu również podziękowań dla kochanej pilotki – Dominiki ❤️, która przez te kilka dni pokazała, jak ważne jest pozytywne podejście do ludzi i spraw, z osoby zupełnie nieznanej stała się dla mnie i myślę, że dla wielu osób z grupy, przyjacielem. Dziękuję, że zawsze byłaś moim wsparciem, doradcą, aby grupy była jak najlepiej zaopiekowana i aby otrzymała wszystko, co najlepsze! Mam nadzieję, że nasza współpraca dopiero nabiera rozpędu i jeszcze nie raz będziemy razem wędrować!

Kochani !
Trudno mi wymienić teraz wszystkich po imieniu, dlatego nie będę tego robić, bo przez przypadek mogłabym kogoś pominąć, a tego nie chcę. Kłaniam się Wam nisko i dziękuję za każdą chwilę spędzoną z Wami, byliście grupą, o jakiej każdy przewodnik może sobie tylko pomarzyć!
Zostaniecie na zawsze w moim sercu!
Dziękuję 🙏i do zobaczenia na szlaku! Całuję 😘i ściskam Was bardzo mocno 🤗!
Ania

Kochani, Dzisiaj dzień na zwiedzanie, o jakim można sobie tylko pomarzyć!Wygrało Biuro Turystyczne Omnibus! I tak trzyma...
01/03/2026

Kochani,
Dzisiaj dzień na zwiedzanie, o jakim można sobie tylko pomarzyć!
Wygrało Biuro Turystyczne Omnibus! I tak trzymać!
Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony czas🙏❤️!

Kochani,Czy chcielibyście dowiedzieć się jak wyglądał Budapeszt w XIX wieku? Jak wyglądała Buda i Peszt? Czy były mosty ...
10/02/2026

Kochani,
Czy chcielibyście dowiedzieć się jak wyglądał Budapeszt w XIX wieku? Jak wyglądała Buda i Peszt? Czy były mosty na Dunaju?
Jeśli tak, to zapraszamy na zwiedzanie miasta! Zobaczycie, że można przenieść się przynajmniej na chwilę do czasów, kiedy zimą była przeprawa na Dunaju w miejscu dzisiejszego Mostu Elżbiety!
www.guide-in-hungary.com

Kochani,       Styczeń wolniutko zbliża się do końca i zaczęłam się zastanawiać nad tym, że luty to wspaniały czas na po...
26/01/2026

Kochani,
Styczeń wolniutko zbliża się do końca i zaczęłam się zastanawiać nad tym, że luty to wspaniały czas na podróże i nie tylko na te dalekie, do ciepłych krajów, ale zupełnie bliskie, na Węgry.
Budapeszt mimo że jeszcze lekko zimowy zaczyna się ożywiać, ale w tym momencie nie ma aż tak dużo turystów, aby nie można na spokojnie wszystkiego zobaczyć, pospacerować, a jeśli zrobi się chłodno, wejść do jakiegoś przytulnego miejsca na kawę lub wino.
Jeśli chcecie czuć się zaopiekowani 💝, jeśli nie jesteście w stanie sami zorganizować sobie wyjazdu, to proponuję zdać się na nas i nasze doświadczenie. Na początku roku jest więcej czasu, nie ma pośpiechu, nie ma setek grup i wtedy jest czas, aby nasz gość, nasz klient mógł się poczuć wyróżniony i możemy przez kilka dni skoncentrować się tylko na Was.
Możemy:
💫 zarezerwować hotel,
🌸dojazd do hotelu z dworca🚆 lub lotniska 🛬,
🎀zwiedzanie miasta (albo korzystając z transportu publicznego 🚎🚌, albo samochodem🚖)
🍴jedzenie w dobrych knajpkach, restauracjach (zgodnie z możliwościami portfela gościa)
🌺wyjście do muzeum 🏰, na termy⛲️, na kolację z folklorem 💃, rejs statkiem🚤
🎁zapewnić liczne niespodzianki.
Jeśli macie kilka wolnych dni i chcecie je przyjemnie spędzić, to zapraszam do kontaktu.
P.S.
Już niebawem Walentynki, czyli propozycja dla zakochanych par z możliwością sesji zdjęciowej 📷w Budapeszcie.
www.guide-in-hungary.com

Kochani, Dzisiaj z serii dawniej i dziś!Między dwoma zdjęciami tylko 40 lat różnicy!😄😘
14/01/2026

Kochani,
Dzisiaj z serii dawniej i dziś!
Między dwoma zdjęciami tylko 40 lat różnicy!😄😘

Kochani, Na dziś zostało mi podsumować jak minął 2025r. i ile było grup zorganizowanych!I tutaj z wczorajszą grupą wyszł...
01/01/2026

Kochani,
Na dziś zostało mi podsumować jak minął 2025r. i ile było grup zorganizowanych!
I tutaj z wczorajszą grupą wyszła okrągła liczba 100!!! Aż mi się wierzyć nie chce! Te 100 grup to 3913 osób! Według mnie jest to niesamowita ilość gości, za co jestem wszystkim niezmiernie wdzięczna!
Po pierwsze chciałabym podziękować moim stałym partnerom Pani Eli i Panu Darkowi Mikołajczyk, Oleksy Travel, StepUp, Biuro Podróży Omnibus, Biuro Podróży Horyzont, Biuro Podróży Oskar, Fabryce Wycieczek, Kris Tours, Ida Travel i wszystkim tym, którzy chociaż raz w tym roku ze mną współpracowali. Bez Was ten miniony rok nie byłby tak udany! Bardzo dziękuję za zaufanie i wspólną pracę.
W mojej pracy bardzo ważne jest, z kim pracuję, kto pilotuje grupę! Dlatego też kłaniam się nisko i dziękuję moim wspaniałym kolegom z branży! Na pierwszym miejscu pragnę wymienić moją najbliższą koleżankę – pilotkę Iwona Dziura !
Iwonko! Dziękuję za cały rok, za pomoc i wsparcie! Dziękuję, że jesteś!
Kolejna osoba to Norbert z Fabryki wycieczek, z którym spędziliśmy wspaniały trzy dni wraz z grupą z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To był wspaniały czas!
I jeszcze jeden organizator, a dokładniej przewodnik Bartosz Palej zasługuje na miejsce na mojej liście!
Bartosz! Dziękuję, że byliście, że udało nam się spędzić razem wspaniałe chwile! Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy na szlaku!
Prawie zapomniałam o jeszcze jednej kobiecie jaką jest Ania Kurylak, moja bratnia dusza, pilotka, z którą bardzo lubię pracować! Aniu, mam nadzieję, że w tym 2026 roku wspólnych wędrówek będziemy miały jeszcze więcej!
Oczywiście wśród moich gości nie mogę pominąć mojej ukochanej grupy z Dębicy, z którą już po raz trzeci byliśmy w Hévíz. Krótko mówiąc, cała grupa to wspaniali ludzie, z którymi praca to przyjemność!
Jeśli kogoś pominęłam, to tylko dlatego, że w moim poście wszyscy się nie zmieszczą!
Dziękuję więc wszystkim współpracownikom, pilotom i uczestnikom wycieczek za wspólnie spędzony czas!
Do zobaczenia w 2026r.
Ania
www.guide-in-hungary.com

Cím

Temető Utca 70A
Újlengyel
2724

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Budapeszt i Węgry - pilotowanie wycieczek új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Budapeszt i Węgry - pilotowanie wycieczek számára:

Megosztás

Kategória