25/05/2026
Ez a hétvége többnyire telefonmentes volt, így nem készült túl sok videó és fotó sem.
Próbáltam a jelenben lenni, és most, hogy már az autópályán megyünk hazafelé, eszembe jutnak a teendők🙄 De mielőtt magam mögött hagyom ezt a csodálatos környéket, íme egy kis rövid beszámoló.
2 napot töltöttünk a Zemplénben. Telkibányán szálltunk meg egy kis takaros panzióban az erdő szélén. Kedves kiszolgálás, az étel bőséges, kellemes hely. Zempléni pitvaros pihenő a neve, ajánlom szeret***el.
Útközben a már 4. alkalommal látogatott kedvenc váramnál álltunk meg ebédelni, ahol előzetesen asztalt foglaltam online.
Boldogkőváralja középkori étterem, ahol fa tányérokon szolgálják fel az ételt, és villát nem kapsz az étkezéshez. Imádom hely. Természetesen a bor nem maradhatott el az étel mellől. 🍷... és mivel előző héten végig betegeskedtem, és stesszeltem magam a munka miatt, legyűrtem egy pohár pálinkát is előtte. Micsoda felszabadulás! 😄
A várban korhű jelmezben tartottak tárlatvezetést. Erre is ki voltam éhezve nagyon, csak úgy ittam minden szavát az idegenvezetőnek.
Másnap bár a zempléni kalandparkban terveztük eltölteni a napot, mikor közel kerültünk a bejárathoz, rájöttünk, hogy már korábban jártunk itt, és nem igazán győzött meg akkor sem minket, nem hiába felejtettük el... így tovább utaztunk helyette Sárospatakra a pünkösdi forgatagban fagyiztunk egyet, és végül kikötöttünk a nyíregyházi állatkertben😄. Magyarországi viszonylatban a legjobb. Azért az oroszlánokat, tigriseket és a farkasokat itt is megsajnáltam🥺
Áthajóztunk a Bodrogon egy érdekes kompon, életemben nem utaztam még ilyen vizi kerékkel meghajtott járművön. 💗
Meglátogattuk a hercegkúti Kőporos pincesort, és megkóstoltuk a 6 puttonyost🤫
Ma pedig tettünk egy rövid körtúrát Telkibánya erdejében. 🌳
Találkoztunk őzikével. 🦌. és egy kidőlt hosszú fatörzsön libikókáztak is a gyerekek. Játszótér is ✔️