20/05/2026
Visszatekintés
Nagybörzsöny Község Önkormányzata, valamint a Tegyünk Együtt Nagybörzsönyért Egyesület szervezésében került megrendezésre május 16-án a Nagybörzsönyi Vigasság
Képzeljük el: hetek, hónapok óta tartó szervezés, álmatlan éjszakák, rengeteg befektetett energia és persze nem kevés anyagi ráfordítás. Minden készen áll egy felejthetetlen szabadtéri rendezvényre: a színpad felépítve, a hangtechnika tesztelve, az árusok a helyükön, a rendezvény összeállt.
A résztvevők izgatottan várják a kezdést, a hangulat tapintható. Aztán hirtelen – mintha csak egy rosszindulatú forgatókönyvíró parancsolná – megérkezik az, amitől minden rendezvényszervezőnek a hideg futkos a hátán: az eső. 🌧️
De vajon tényleg el kellett volna temetnünk a reményt egy-egy hirtelen zápor miatt?
Szerencsére nem tettük, kitartottunk és így az összes színpadi produkciót előadták a fellépők. Nézzük is Őket sorban:
• Polgármester úr köszöntője után, a Nagybörzsönyi Apróka Óvodások műsorával kezdtünk, ahol a gyerekek az Anyák napi műsorukkal és ajándékukkal köszöntötték az édesanyákat, nagymamákat.
• Bulizzo Gyermek és Családi koncertszínház előadásában egy vidám és interaktív előadást láthattunk
• Őket követték a Nagymarosi Ütősök, akik különféle ütős hangszerekkel, ismert és híres slágereket adtak elő
• Az Operett Musical Voices társulat művészei, fergeteges hangulatot teremtettek a jól ismert retro slágerekkel.
• A Kemencei Hagyományőrzők még mindig tudnak újat mutatni a nézőknek és lenyűgözni mindenkit. Megszámolni sem tudtuk, hogy mennyi zenét, táncot, koreográfiát, és öltözéket mutattak be. Egyszóval fantasztikusak voltak!
• Börzsi Tánccsoportunk a helyi kis aktív és elszánt csapatunk. Legyen program bárhol és bármikor, rájuk mindig számíthatunk.
• Váci Ifjúsági Fúvósok ismét bezenélték az egész Vásárteret. Minden számukat dúdoljuk vagy énekeljük az előadásuk alatt.
• Akiket már annyira vártunk, 20 órakor az Ismerős Arcok egy fergeteges koncertet adott. Az eső ellenére a nézőtér nem maradt üresen. A környező településekről is szép számmal érkező vendégek, együtt énekeltek a zenekarral.
• Az est zárókoncertjét pedig a Brillantin zenekar adta.
Természetesen lehettünk volna többen is, ha nem romlott volna el az időjárás, de aki eljött és követte a szabadtéri színpadunk programjait, az reméljük nem csalódott.
Köszönet illeti mindazokat, akik részt vettek és színpadi programjukkal színesítették a napot és akik a háttérben, láthatatlanul tették a dolgukat.
Továbbá köszönet minden esernyőt tartó embernek is……. 😊