11/06/2026
💗🌳 "Túra morzsàk 115." 🌳💗
💥 BAKONYBÉL: A Gerence-patak völgyében fekszik, az Öreg-Bakony közepén. Szerintünk egy nagyon bàjos település a bencés monostorral, a Szent-kúttal és Kàlvàriàval, a Pannon Csillagdàval és rengeteg más érdekességgel. Sok a látnivaló, a környéken is, szóval pàr napot simàn itt lehet tölteni.
✨Màsik részben is fogok róla beszélni, majd figyeljétek.
🌼 Hubertlaki-tó: Maga a csoda! Mi most a kék+ (kereszten) jelzésen közelítettük meg egy kellemes sétàval a Gerence-völgyi Autóspihenőtől. Oda-vissza 6 km nagyjàból. Előtte még a pihenőtől a màsik irànyba is elindultunk picit és nem messze egy gyönyörű "medvehagymàs-erdőben" talàltuk magunkat. ♥️
🌼 A tó talàn ismertebb neve a bakonyi "Gyilkos-tó". A Hamuhàzi-Séd forràsai àltal tàplàlt tóból kiàlló facsonkokról, tuskókról kapta ezt a nevet. Egy égerligetet àrasztottak el. Mellette padok és tűzrakó hely is van.
✨Az egyik előző Topi részből pedig megtudhatjàtok hol is van Magyarországon a màsik "Gyilkos -tó"!🙏
🌼 Szent-kút: (Borostyàn-kút) A kis tóval és Kàlvàriàval egy ékszerdoboz. ♥️ A 3 forràssal, ami a kàpolna előtt fakad és amelyet kőből rakott medencével foglaltak kúthàzba + a tó melletti érdekes szoborral (Szent Gellértet egy szarvasborjú mellett àbràzolja) nagyon làtvànyos. A kàpolna mellőli lépcsősoron pedig feljuthatunk egy elfalazott sziklahasadékhoz, ami előtt egy Lourdes-i Mària-szobor van.
Veszprém megye 7 természeti csodàjànak egyike.
➕ Nem messze tőle is le lehet parkolni, de akàr a monostortól is ki lehet sétàlni, nincs messze. Körbejárni is egyszerű, de érdemes kicsit időzni itt és csak úgy gyönyörködni a tájban. Gondozott, rendezett a környezet.