Reykjavík Városnéző séták magyarul

Reykjavík Városnéző séták magyarul Gyertek velem egy izgalmas és érdekes sétára Reykjavíkban! Magyar nyelven mutatom meg ezt a végtelenül kedves várost. 🇮🇸🇭🇺🤗

A nevem Dénes Eszter és régi vágyam volt valami kreatív és az emberek számára kedves, komfortérzetet növelő tevékenységet folytatni. Jelenleg saját lakásomban dolgozom minőségi Crystal Nails és Brill Bird alapanyagokkal. Bejelentkezés telefonon, időpont egyeztetése szükséges.

Gunnuhver hot springs :)Nem, ez a hely nem fürdő, ellenben egy rendkívül látványos geotermikus terület. A kedvenc színes...
07/04/2026

Gunnuhver hot springs :)

Nem, ez a hely nem fürdő, ellenben egy rendkívül látványos geotermikus terület. A kedvenc színes, szagos Krýsuvíken kívül még ez az a hely ahová szeretek kimenni, akár egyedül is.

Sokan akik Izlandra érkeznek nem igazán néznek utána hogy a reptér azaz Keflavík környékén is mennyi látványos természeti érték van. :) Pont ezért a Gunnuhver környékén sosincs tumultus, nagyon élvezhető a hely.

Húsvéti érdekességek Izlandról :)Amikor 4 évvel ezelőtt Izlandra költöztem a helyi szokásokról és hagyományokról nem sok...
06/04/2026

Húsvéti érdekességek Izlandról :)

Amikor 4 évvel ezelőtt Izlandra költöztem a helyi szokásokról és hagyományokról nem sok tudomásom volt, ha volt is az is nagyon felületes tudás volt.

Az első itt töltött húsvétomra viszont 2023-ig várni kellett, akkor szembesültem vele, hogy az édességkultusz, ami Magyarországon van húsvétkor az semmi ahhoz képest mint, ami itt van. :) Ilyenkor mindent is elárasztanak a több kilót nyomó óriás csoki tojások, 1-től 5-ös méretig számozva, a legnagyobb közel másfél kiló! Ezek az óriási méretű húsvéti cukorbombák ugyanis belül is töltve vannak édességgel, különféle méretű kisebb csokigolyók, nyalókák, és egyéb ínyencségek vannak benne.

Tavaly a Bónus nevű szupermarket lánc piacra dobta a Nammigríst, ami a saját malacos logójukat jeleníti meg csoki formában, belül ugyanúgy töltve mint a tojások. :) Valamint maga a Nammigrís szó is egy játék, a Nammi édességet jelent, a grís pedig malacot. ;) Ez majdnem két kilós...

Ha esetleg húsvét után jöttök pár nappal akkor biztos találtok még belőle a Bónusban, jóval olcsóbban árulják, mint húsvét előtt, tavaly 990 ISK volt, még ünnepek előtt 3990 isk...

Jöjjön a személyes kedvenc SPA helyszínem, vagy Lagoon, ahogy itt szokás hívni :) Minden évben többször is ellátogatunk ...
05/04/2026

Jöjjön a személyes kedvenc SPA helyszínem, vagy Lagoon, ahogy itt szokás hívni :)

Minden évben többször is ellátogatunk a Hvammsvík - Nature Resort & Hot Springs-be, ami kb 45 perc autó útra van Reykjavíktól és sokkal természetközelibb, lévén, hogy a meleg vizes medencékből a bátrabbak be is tudnak sétálni a fjordba és csobbanhatnak a néhány fokos sós vízben. :)

Bevallom, nem próbáltam ki ezt az élményt, viszont nyáron a sás és más fűfélék sűrűn körbenövik a helyet, így ha csendben elmélkedve lépsz be ide, és kellően türelmes vagy, sok madarat megfigyelhetsz rendkívül közelről is! Ezért imádom, ez izland egyik legjobb ilyen helye (leszámítva persze a Westfjords ingyenes hot tub-jait, de az egy másik világ)

Amennyiben ellátogattok ide, a bisztrót se hagyjátok ki! Izland legjobb seafood soup-ja szerintem itt kapható. A klub szendvics és egyéb ínyencségek pedig csak extrák! :P

Továbbra is az Arany körön kalandozunk :)A Gullfoss, azaz az Arany vízesés egy csodálatos helyszín Izlandon. Személyes v...
30/03/2026

Továbbra is az Arany körön kalandozunk :)

A Gullfoss, azaz az Arany vízesés egy csodálatos helyszín Izlandon. Személyes véleményem szerint sokkal látványosabb, mint bármelyik másik a Déli - parton. Főleg azért, mert egy hasadék völgybe zúdul alá.

Ez a csoda majdnem az emberi butaság áldozatává vált, de szerencsére nem sikerült vizierőművet építeni ide, Sigríður Tómasdóttir kiállásának köszönhetően.

Haladjunk tovább az Arany körön, következő állomásunk a Þingvellir Nemzeti Park. 2004 óta a Világörökség része, és egyik...
29/03/2026

Haladjunk tovább az Arany körön, következő állomásunk a Þingvellir Nemzeti Park.

2004 óta a Világörökség része, és egyike Izland 4 nagy nemzeti parkjának. Magát a parkot 1930-ban alapították, és Izland egyik legfontosabb történelmi emlékhelye, valamint techtonikailag a Föld egyik legérdekesebb területe.

Þing jelentése Parlament, innen ered az izlandi parlament neve Alþingi (erről majd később írok bővebben), a vellir pedig síkságot jelent, tehát egyben a szó maga azt jelenti "síkság, ahol a parlament összeül". Itt alakult meg ugyanis a világ első parlamentje 930-ban. Az Alþing egészen 1798-ig itt ülésezett, valamint 1944. június 17-én itt kiáltották ki Izland függetlenségét.

A Lögberg, vagyis magyarul a Törvényszikla, ez volt a parlament működésének tényleges helye, és a 3 évre megválasztott törvénymondó itt hirdette ki a törvényeket, de bárki kiállhatott és fontos kérdésekben véleményt nyilváníthatott.

Geológiai fontossága abban rajlik, hogy ez az terület, ahol leglátványosabb formában megtalálható az amerikai és az eurázsiai kőzetlemez alá-fölé gyűrődése. Izland távolodó kőzetlemezek mentél található, ezért a föld legvulkanikusabb helye is egyben. Évente a sziget körülbelül 20 mm-el nő, hiszen távolodnak egymástól ezek a lemezek, így Izland valójában egy növekvő sziget.

Múltkor írtam nektek az Arany körről, pontosabban a Gejzírekről. Ugyan ezen a területen, csak egy kicsit messzebb találh...
28/03/2026

Múltkor írtam nektek az Arany körről, pontosabban a Gejzírekről. Ugyan ezen a területen, csak egy kicsit messzebb található a Gamla laugin, vagyis a Secret Lagoon Iceland, egészen pontosan Flúðir faluban. :)

Ez Izland legrégebbi medencéje, 1891-ben épült, a medencében található vizet természetes hőforrások táplálják, és a teljes vízmennyiség 24 óra alatt kicserélődik. A hőmérséklet télen a kemény mínuszokban is nagyon kellemes 38-40 fokos.

Az egész hőforrást körbe lehet járni, körülötte sok kisebb gejzírecske és hőforrás tör a felszínre, nagyon látványos, színes és szagos. :)

Szerintem a leginkább autentikus forróvizes lagoon, bár nem olyan modern és kiépített, mint a Sky Lagoon, a Blue Lagoon vagy hasonlók, de pont ez adja a báját. Itt nincs modern wellness központ, de cserébe kevéssé turistás, és visszaadja a régi Izland hangulatát.

Reykjavík a macskák fővárosa! :) De azt tudjátok, hogy miért alakult így?Nos, ha jobban utána olvasunk a reykjavíki kuty...
26/03/2026

Reykjavík a macskák fővárosa! :) De azt tudjátok, hogy miért alakult így?

Nos, ha jobban utána olvasunk a reykjavíki kutyatilalomnak, akkor kb. az 1900-as évek elejéig kell vissza mennünk. Ez a tiltás egészen 1984-ig volt érvényben, addig például kevés kivétel létezett, ilyenek voltak a vakvezető kutyák, segítő jellegük miatt ők mentesültek a tilalom alól.

Miért vezették be?

A fő ok egészségügyi volt, Izlandon komoly problémát jelentett a hidatidózis nevű betegség, amit kutyák terjesztettek és az emberekre is veszélyt jelentett. A fertőzés főleg vidéken terjedt el, ahol a kutyák kapcsolatba kerültek juhokkal.

A hatóságok úgy döntöttek, hogy teljesen megtiltják a kutyatartást Reykjavíkban, hogy megállítsák a járványt. A rendőrség egyszerűen összegyűjtötte a kutyákat a fővárosban és elszállították őket. Ekkor kezdtek a legtöbben macskát tartani, így vált Reykjavík a macskák fővárosává és ez ma sincs máshogy.

Bár már nem tilos kutyát tartani, de roppant módon szabályozott és nagyon költséges, még a cicák tartása sokkal olcsóbb és egyszerűbb. :)

Itt minden háziállat legyen az macska vagy kutya kötelező a chip és az oltás, így kóbor állatot nemigen látni. Az viszont fura lehet, hogy ez a sok cica a házakból általában szabadon kijár, sokan alakítják át úgy a lakás ajtaját vagy ablakát, hogy a kis párducok szabadon tudjanak jönni-menni. :) Nem egy nem kettő igazi látványosság, Diégó vagy Baktus és az új sztár Volvó, de végtelenségig lehetne sorolni. Külön facebook csoportok is alakultak a cicarajongó izlandiakkal akik megosztják egymással a híres macskákról készült képeket napi szinten.

A kovid alatt bebizonyosodott, hogy az elmagányosodás elleni egyik legjobb gyógyszer a kisállat. :) A probléma - meglepő módon - egy ősrégi törvényi szabályozás volt, ami a társasházakban együttvéve szabályozta a macskatartást (és a kutyatartást is). Ha valaki szeretett volna cicát, akkor az összes többi lakónak jóvá kellett ezt hagyni, ugyan ez a kutya. Egyszóval nagyon meg tudta nehezíteni egyes emberek viselkedése a többiek életét, ha például zsémbes szomszéd nem járult hozzá ahhoz, hogy macskát tarthasson a szomszéd. DE! Tavaly végre eltörölték ezt a szabályozást több év lobbizás és rengeteg tudományos érvelés után, így most már nem kell engedély a négylábú társaink tartásához.

Holnapra óriási erejű szélvihart ígérnek. A narancs színű riasztás azt jelenti, hogy ezeken a területeken a 150 km/h seb...
25/03/2026

Holnapra óriási erejű szélvihart ígérnek. A narancs színű riasztás azt jelenti, hogy ezeken a területeken a 150 km/h sebességet is meghaladó szélre kell számítani! 💨💨💨

A rendkívül csendes téli hónapok után úgy tűnik, hogy az időjárás márciusban pótolja amit kihagyott. Egymást érik a viharok az elmúlt hetekben.

Holnap az a legjobb ha senki nem indul el sehova, főleg nem bérelt autóval! Ha mégis bajba kerültök a mentés költségeit azoknak kell állni, akik a tiltás ellenére ráhajtanak olyan útra, ami le van zárva.

Két német hadihajó kötött ki a reykjaviki kikötőben nem is olyan régen.Tavaly a parti őrség többször is látott orosz fel...
24/03/2026

Két német hadihajó kötött ki a reykjaviki kikötőben nem is olyan régen.

Tavaly a parti őrség többször is látott orosz felségjelű halászhajókat nem messze az izlandi vizektől, de még nemzetközi területen.

Two German frigates have docked in Reykjavik Harbor, according to Ásgeir Erlendsson, spokesperson for the Icelandic Coast Guard.

Reykjavík-ból indulva tipikus egy napos kirándulási lehetőség az Arany kör. 🙂Szerintem a leglátványosabb megallója a Gey...
24/03/2026

Reykjavík-ból indulva tipikus egy napos kirándulási lehetőség az Arany kör. 🙂

Szerintem a leglátványosabb megallója a Geysir. Sajnos a nagy már jó ideje nem lő ki, de a kicsi Stokkur rendesen el tud kápráztatni.

Legutoljára novemberben voltunk, rettenetesen hideg volt, - 20 körül, de ezen a geotermikus területen mindig zöld a fű és ilyen hidegben sem fagy le teljesen.

Sarki fény, lánykori néven Aurora Borealis 🥰🇮🇸Csodálatos természeti jelenség különben. Az elmúlt években Magyarorszagon ...
21/03/2026

Sarki fény, lánykori néven Aurora Borealis 🥰🇮🇸

Csodálatos természeti jelenség különben. Az elmúlt években Magyarorszagon is sokszor feltűnt, de mi is ez?

A Sarki fény kialakulását több tényező is befolyásolja, akkor alakul ki, amikor a napból érkező töltött részecskék (napszél) találkoznak a Föld mágneses terével és a légkörben lévő gázokkal ütközik. Ezek az ütközések fénykibocsátással járnak.

Az Aurora lehet zöld, piros, kék és lila 💚🔴💙🟪

Cím

Hverfisgata 104C
Óbuda
101

Nyitvatartási idő

Hétfő 08:00 - 16:00
Kedd 08:00 - 16:00
Szerda 08:00 - 16:00
Csütörtök 08:00 - 16:00
Péntek 08:00 - 16:00
Szombat 08:00 - 12:00
Vasárnap 08:00 - 12:00

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Reykjavík Városnéző séták magyarul új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás

Kategória