Minden, ami Nápoly és Campania - Valkai Erzsébet helyi idegenvezető

  • Casa
  • Italia
  • Naples
  • Minden, ami Nápoly és Campania - Valkai Erzsébet helyi idegenvezető

Minden, ami Nápoly és Campania - Valkai Erzsébet helyi idegenvezető Nápolyban élek, engedélyes helyi idegenvezető vagyok Campaniában. Nápoly, Pompei, Capri, Amalfi part

Egyéni és csoportos idegenvezetést, programok tervezését vállalom Nápolyban és környékén.

Őfelsége, 2025.01.14.
14/01/2025

Őfelsége, 2025.01.14.



Ha január, akkor továbbképzések 😊Ilyenkor szuper, hihetetlen tudású kollegáink mesélnek nekünk, mi vagyunk a “másik olda...
11/01/2025

Ha január, akkor továbbképzések 😊
Ilyenkor szuper, hihetetlen tudású kollegáink mesélnek nekünk, mi vagyunk a “másik oldalon”. Jó hangulat, új titkok felfedezése, nagy kávézások… imádom ezeket a délelőttöket.
Itt Pozzuoliban vagyunk, Olaszország harmadik legnagyobb Anfiteatrumában (földalatti folyosói talán a legjobb állapotúak).
Majd a Rione Terra csodáit tekintettük meg.
Érdekesség: a Rione Terra Pozzuoli lelke, antik központja (már a római időkben itt volt a város, olyannyira, hogy mi is ókori köveken sétáltunk). 1970. március 2-án a bradizizmus miatt lakoltatták ki innen azt a többezer embert, akik soha többet nem kapták vissza házaikat. Egy hihetetlen szellemváros, mely nyit a turizmus felé. Egy része most is látogatható ingyenesen, a hihetetlen Dóm-templom (így hívják, mivel működő dóm az ókori templomra építve… különleges hely) belépőjeggyel. Hamarosan apró üzletek és kb 80 főre szálláshely is lesz.
Pozzuoli hangulata fantasztikus. Igazi halászváros ókori múlttal 🤍



Auguri 😊
31/12/2024

Auguri 😊

Húsvét 2024. Napsütés, eső, szél, hullámok, meleg, hűvös… Pompei, Capri, Amalfi, Nápoly. És sok vidám csoport, szuper ko...
03/04/2024

Húsvét 2024.
Napsütés, eső, szél, hullámok, meleg, hűvös…
Pompei, Capri, Amalfi, Nápoly.
És sok vidám csoport, szuper kollegákkal. Jutott mindenből.
Köszönöm 😊

Marzo è pazzo, ezt mondják a helyiek. Azaz március bolond. Zivatar, majd napsütés, újra eső, majd újra kék ég. Így nyito...
03/03/2024

Marzo è pazzo, ezt mondják a helyiek.
Azaz március bolond. Zivatar, majd napsütés, újra eső, majd újra kék ég. Így nyitottuk a szezont, a még békés, üres, csodaszép Pompeit bejárva.
Zsolt családjával szuper délelőttöt töltöttünk az antik városban.
Pár nap és érkeznek az első csoportjaim is.
Kezdünk 🥰

A fényképek kivételesen nem sajátok, Zsolt volt szuper fotósunk tegnap 😉

Egy februári csütörtök Nápolyban. Leírhatatlan a város hangulata 😊
23/02/2024

Egy februári csütörtök Nápolyban. Leírhatatlan a város hangulata 😊

Ma elvesztettük Argot. Nem emlékszem mióta, de sok-sok éve már, hogy velünk volt. Mint Odüsszeusz hű kutyája Argosz, a m...
23/01/2024

Ma elvesztettük Argot.
Nem emlékszem mióta, de sok-sok éve már, hogy velünk volt.
Mint Odüsszeusz hű kutyája Argosz, a mi Argonk is biztos pont volt azoknak, akik Pompeit látogatják. Ő volt Pompei kutyája, mindannyiunk kutyája.
Bármikor, bárhol fölbukkant az ásatások területén, esőben, vagy kánikulában. Hosszú, forró délutánokon valamelyik domus árnyékában aludt. Reggelente, mikor nyitották Pompei kapuit, ott várt bennünket a píneák alatt a bejáratnál. Volt, hogy egy-egy csoportomat végig kísérte az antik utcák mentén, talán valami szalámi illatot követve.
Hiányozni fog, és azt hiszem, sokáig reméljük még, hogy egyszer csak felbukkan velünk szemben a Lupanare sikátorában.
Argo, hű, diszkrét barát… szép álmokat! ❤️😔

Boldog új évet Nektek ❤️Köszönöm, hogy velem tartottatok ilyen sokan, várlak Titeket itt Nápoly környékén. Sì, viaggiare...
01/01/2024

Boldog új évet Nektek ❤️
Köszönöm, hogy velem tartottatok ilyen sokan, várlak Titeket itt Nápoly környékén.
Sì, viaggiare 😉

Decemberi napsütés, és kedves barátok, akik sokadszor is velem szerették volna Pompeit bejárni (mi jobb dolguk lehetett ...
05/12/2023

Decemberi napsütés, és kedves barátok, akik sokadszor is velem szerették volna Pompeit bejárni (mi jobb dolguk lehetett volna a Napoli-Inter meccs másnapján?).
Rejtett, szinte ismeretlen zegzugok az antik városban.
És a nyugalom….
Micsoda szuper volt az a tegnap délelőtt 🤩

Azok a novemberi naplementék…Ki tudja, hol készült a kép?
01/12/2023

Azok a novemberi naplementék…
Ki tudja, hol készült a kép?

Van valami különleges abban, hogy a szezon utolsó csoportjával sok apró bonyodalom és váratlan fordulat ellenére ilyen c...
11/11/2023

Van valami különleges abban, hogy a szezon utolsó csoportjával sok apró bonyodalom és váratlan fordulat ellenére ilyen csodaszép két napunk lett.
Viharos, szeles időt ígértek őrült hullámokkal, kétséges volt, tegnap átjutunk-e Caprira. Átjutottunk 😁
Ma Pompei, Amalfi part… Pompeiben szinte csak mi jártuk az antik utcákat, csoda volt. Majd az Amalfi parton az orrunk előtt zárták le az utat egy sziklaomlás miatt. Lesétáltunk a városba, valahogy megoldottuk (de hogy... 🙈) ezt is, és egyedüli hajóként a partok mentén dupla szivárvány alatt hajóztunk Maioriba. Mekkora élmény volt!
Egyszer sem áztunk meg, mindig épp picit odébb volt zivatar ☺️

Pont olyan lett a vége, mint az egész szezon: kalandos és szép.

Hálás vagyok.

Néhány saját kép az elmúlt 2 napból.

Molo Beverello, indulás Caprira. Úgy látom, ma nem kell majd könyökölni, hogy legyen ülőhelyem a hajón 😅. Itt pár hete e...
10/11/2023

Molo Beverello, indulás Caprira.
Úgy látom, ma nem kell majd könyökölni, hogy legyen ülőhelyem a hajón 😅. Itt pár hete egy tűt nem lehetett volna leejteni a tömegtől.
November 10, végre nyugalom… csak a tenger ne lenne olyan haragos 🙈

Indirizzo

Naples

Notifiche

Lasciando la tua email puoi essere il primo a sapere quando Minden, ami Nápoly és Campania - Valkai Erzsébet helyi idegenvezető pubblica notizie e promozioni. Il tuo indirizzo email non verrà utilizzato per nessun altro scopo e potrai annullare l'iscrizione in qualsiasi momento.

Condividi