08/09/2025
I když vím, že je to zbytečné a k divákům ČT a k milovníkům Vlády se to nikdy nedostane, přesto to ale ještě jednou zkusím s oficiálním grafem vývoje mezd...
Nedávno média a Vláda přišla s tím, jak se zvedla mzda o 5% a jak si vedeme super a nad poměry - WOW... To je ta ČERVENÁ linka - to je svět voliče SPOLU - vše je růžové a máme se skoro nejlépe v Evropě a Ukrajina vyhrává a je nám vděčná...
Ovšem důležitá je ta MODRÁ linka - tedy reálná mzda (se započtenou inflací) co si SKUTEČNĚ za svoje peníze koupíte... No a vidíte, že jsme asi jako v roce 2019 + pokud jste měli doma nějaké úspory, Vláda vám z nich 30% ukradla.
Ale chápu, že vládní volič na to myšlenkově vyzrál, jako ten pán, kterému nějaká inflace a zdražování přece vůbec nevadí - on jezdí k pumpě a tankuje vždycky za 500, takže se mu přece vůbec nic nezdražilo... 👋😎
Samozřejmě je to ruská dezinformace, pak to ještě tvrdí také ČNB a pak třeba i finanční weby, jako třeba zde... 😉
https://www.kurzy.cz/mzda/realna-mzda/