04/04/2026
ANTROJI DIENA Havajuose prasideda kiek neįprastai - keliautojų grupė neatvyko kartu su manimi, jie atvyksta per kitą pasaulio pusę. Tai reiškia, kad reikia juos pasitikti oro uoste.
Kelionė ten šiandien kainuoja perpus pigiau, negu atvykus ir išlipus iš lėktuvo 🤷♀️
Honolulu oro uostas nėra itin didelis, bet veiksmo netrūksta - per metus Havajus aplanko 6 milijonai turistų!
Žiūrėdama į šimtus išeinančių žmonių, pagaliau išgirstu kalbančius lietuviškai. Lengviau atsikvepiu - nepamečiau :D
Po šiokių tokių nesklandumų sulaukiame vairuotojo. Šis pasiskundžia, kad ilgai čia mūsų belaukiąs, bet po to visai svetingai uždeda gėlių girliandas, sukrauna lagaminus. Autobuse pasiskundus, kad šalta, atrėžia: o man karšta, aš jūsų lagaminus kroviau, pakentėsit, nėr čia taip šalta 😬Konkrečiai ne vietinis, nes havajiečiai garsėja savo paslaugumu ir maloniu elgesiu :D
Mano keliautojai pavargę, tad patariu pailsėti, įmerkti kojas į vandenyną ir išgerti Mai Thai kokteilį - jis čia toks kaip ir privalomas :D
Pati irgi pasinaudojau dalimi savo patarimo - įmerkiau kojas į vandenyną. Bet nesimaudžiau - vandens temperatūra pasirodė panaši į Baltijos jūrą karštą dieną. Tai yra, man buvo per šalta :D
Ir ne man vienai, nes pliažas buvo toks pustuštis.
Beje, Waikiki pliažas nėra natūralus. Vietoje jo kažkada liūliavo pelkės ir žodis Waikiki reiškia "apžėlęs vanduo". Pelkės buvo nusausintos ir pakrantė užpilta smėliu, vėliau dėl erozijos procedūrą teko kartoti ir smėlis buvo vežamas iš Kalifornijos. Waikiki pliaže bangas mėgo gaudyti net ir Havajų karališkosios šeimos nariai ;)
Grįždama iš pliažo, kuriame neišsimaudžiau, išsižioju iš nuostabos: prieš akis viešbutis, kuriame praėjusiais metais buvom apsistoję su Antanu! Einu toliau ir dar labiau išsižioju - aptinku sushi restoranėlį, kuriame mums taip patiko, kad valgėme dvi dienas iš eilės :D 😍
Neatsispiriu pagundai ir užeinu pavakarieniauti. Sutinka matyta padavėja. Sako - jūs man matyta kažkur! Gal taip sako visiems, bet vistiek jaučiuosi pamaloninta 😊
Užsisakau tą patį, kaip ir praėjusiais metais - sušius "Diamond head". Valgant šį patiekalą galima nušauti du zuikius vienu šūviu: paragauji sushi ir poke. Poke yra tradicinis havajiečių patiekalas, pažodžiui išvertus reiškia pjūvį, supjaustymą. Tai šviežūs tuno, lašišos ir kitos žuvies gabalėliai, marinuoti sojos padažu ir apiberti svogūnų laiškais. Nesu žalios žuvies fanė, bet poke negaliu atsispirti 🤤
Po vakarienės keliauju į viešbutį - nors vakare Waikiki atgyja lyg vienas didelis vakarėlis, jėgų tam neatsiranda. 13 valandų skirtumas ir pokelioninis nuovargis daro savo. 21 valandą, lygiai po "Panoramos" krentu į patalus. Toks mano havajietiškas "vakarėlis" :D