Miestinėjimai su Rūta Norkūne

Miestinėjimai su Rūta Norkūne Miestinėjimai - kūrybiški pasivaikščiojimai po Vilnių: interaktyvios ekskursijos ir įtraukūs edukaciniai miesto tyrinėjimai.

Beveik niekur nereklamuoju šitos edukacijos „Išeik į kiemą!“, nes kas ieško, tas randa, bet pasižiūrėkite, koks gražus r...
25/04/2026

Beveik niekur nereklamuoju šitos edukacijos „Išeik į kiemą!“, nes kas ieško, tas randa, bet pasižiūrėkite, koks gražus reportažas iš miestinėjimo su nerealiai smagia Italala Caffè komanda! Ačiū! 😍

Pasakojome DELFI.lt apie Puodžių cecho ir Lietuvos nacionalinis muziejus projektą, kuriame su vaikais, turinčiais autizm...
28/03/2026

Pasakojome DELFI.lt apie Puodžių cecho ir Lietuvos nacionalinis muziejus projektą, kuriame su vaikais, turinčiais autizmo spektro sutrikimą, lipdome Vilnių iš molio 🫶

„DELFI.lt dienos” laidoje – apie iniciatyvą, kuri tyliai keičia kultūrinio prieinamumo veidą Lietuvoje. 🚸

Kartu su Vilniaus puodžių cechu jau ne vienerius metus kuriame saugią kūrybinę erdvę vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimą.

Šiuo metu Istorijų namuose vykstantys edukaciniai keramikos užsiėmimai „Viskas pagal planą“ – tai ne tik pažintis su menu, bet ir galimybė vaikams atsiskleisti jiems tinkamu tempu palaikančioje aplinkoje.

💬 Apie įtraukią edukaciją ir jos svarbą šeimoms kalbasi LNM bendruomenių projektų koordinatorė Agnė Putelytė, edukatorė ir vaikų knygų autorė Rūta Norkūnė bei mama Eglė Kairelytė Sauliūnienė.

📺 Laidos nuoroda komentaruose.

Jau 10 metų simboliškai savo didįjį pudelį Frėją, geriau žinoma pravarde Meška, jos gimtadienio ir Lietuvos nepriklausom...
14/03/2026

Jau 10 metų simboliškai savo didįjį pudelį Frėją, geriau žinoma pravarde Meška, jos gimtadienio ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga, kovo 11-ąją, papuošiu trispalvės kaspinėliu ir einam drauge miestinėti.

10 metų vizgančios uodegos laimės namuose ir miestinėjimuose atrodo daug - nes vajė, kiek mes visko per tą laiką primiestinėjom! Meška išuostė visus mano ekskursijų maršrutus, „pozavo“ mano miestinėjimų knygų iliustratorėms, vedė daug edukacijų apie skaitymą mokyklose ir bibliotekose vaikams, taip pat pasisakė nemažai online edukacijų ir susitikimų, keliavo po Lietuvą ir rinko draugus, nes, dievaži, šitas šuo tikrai turi draugų daugiau nei aš!

Na ir kiekvienas turintis augintinį supras, kai sakau, kad 10 metų atrodo ir labai mažai, nes laikas bėga per greitai, o mums su Meška dar liko visko labai daug drauge primiestinėti! Tą ir darysim, nes Frėjai skaičiai pase visai neįdomūs ir uodega vizga taip pat entuziastingai.

Taigi, kramtom gimtadienišką bananą (mėgstamiausias jos desertas) ir laukiam kvietimų į mokyklas ir bibliotekas, kad papasakotume apie knygas ir miestinėjimus!

Pavasaris! Valio! Pavasario pradžią simboliškai jau daug metų iš eilės švenčiu kartu su Tarptautine moterų solidarumo di...
01/03/2026

Pavasaris! Valio! Pavasario pradžią simboliškai jau daug metų iš eilės švenčiu kartu su Tarptautine moterų solidarumo diena. Tą darau pačiu geriausiu būdu - miestinėdama su moterimis ir pasakodama Vilniaus moterų istorijas.
Kviečiu prisijungti švęsti kartu! 🌷

Ekskursijos renginio nuoroda komentaruose.

Jau senokai su tokiu dideliu būriu smalsuolių nebuvau miestinėjusi! Ačiū Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus/Vilna Ga...
07/01/2026

Jau senokai su tokiu dideliu būriu smalsuolių nebuvau miestinėjusi! Ačiū Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus/Vilna Gaon Museum of Jewish History už kvietimą drauge išlydėti parodą!

Tamsiausiomis metų dienomis ieškau saulės atostogų atvirutėse Ispanijoje aplink Malagą. Jei atvirai, tai jeigu ne mylimi...
20/12/2025

Tamsiausiomis metų dienomis ieškau saulės atostogų atvirutėse Ispanijoje aplink Malagą. Jei atvirai, tai jeigu ne mylimi draugai išsikraustę ten gyventi, trečius metus iš eilės į tą patį regioną turbūt labai neskubėčiau grįžti. Bet su draugų meile Ispanijai padidėjo ir mano simpatija, ypač maistui ir gamtai. Na ir dar gaunu prisiminti, kad ispanų kalbą kadaise studijavau VU. Tai šįkart atostogos buvo lėtos ir labiau poilsinės nei turistinės. Daug skaniai valgėm ir lėtai apylinkes tyrinėjom.

Miestinėjimų atradimai:
- Rabo de toro tikrai skaniausią valgiau Rondoje. Sako čia jų tradicinis patiekalas.
- Malagoje sužavėjo privatus stiklo muziejus įrengtas tradiciniuose rūmuose. Lankyti galima tik su ekskursijomis, kas man buvo tik puikus privalumas. Aišku, tradiciškai ir Carmen Thyssen aplankytas. Šiaip šito muziejaus knygynas man yra visada privalomas aplankyti Malagoje.
- Pirmą kartą jau suaugusi buvau zoo, po vaikystės nuliūdinusio apsilankymo Kauno zoo, vengiau jų labai aktyviai. Fuengirola jie zoo vadina bioparku. Tikrai labai jaukus, gražaus dizaino, erdvus ir įvairus, ne tik vaikams yra kuo pasidžiaugti.
- Kaip įsijautę ispanai švenčia Helouvyną! Kelis kartus supermarkte buvau gerai pašiurpinta darbuotojų su kostiumais - nereikia ir į siaubo parkus eiti.
- Labai skanu valgyti namuose, kai švieži vietiniai ingredientai atsiduria lėkštėse.
- Marbellos senamiestis gal ir gražus, bet per tą turistų gausą jo nelabai ir matyti. Norisi kuo greičiau iš ten evakuotis.
- Mijas sendaikčių turgelis yra visko turgus, kur parduoda viską ir belenką. Ten radau vaikiškų knygelių apie Yupi. Kuris pasirodo buvo kultinis serialo vaikams personažas ateivis.
- Kaip faina, kad pliaže ispanai neklauso garsiai savo muzikos. Ir truputį juokinga, kad mėgsta valgyti saulėgrąžas.
- Keltuvas į kalną Benalmadene nesužavėjo, bet pats miestelis ir vaizdai aplink gražūs.
- Jeigu parašyta internete, kad pažintinis takas lengvas ir tinkamas net ir vaikams, tai nebūtinai tą reiškia. Bet gal juo eidamas būsi apdovanotas slėnio vaizdu ir dar laisvai besiganantį žirgą paglostysi.

Renkam pasiūlymus kitų metų vizitui! Pasiūlykit, ką dar aplink įdomu aplankyti būtų iš tų mažiau populiarių vietų.

Vieną lapkričio savaitgalį miestinėjau Šiauliuose. Turėjau maždaug tokius lūkesčius:-Apžiūrėti žymiausius miesto objektu...
16/12/2025

Vieną lapkričio savaitgalį miestinėjau Šiauliuose. Turėjau maždaug tokius lūkesčius:
-Apžiūrėti žymiausius miesto objektus ir muziejus, kuriuos pavasarį aprašiau lengvai suprantama kalba Šiaulių turizmo informacijos centrui. Šiaip nėr lengva šiuos tekstus, na bet ne esmė.
- Pasėdėti kavinaitėse ir romantišai knygą paskaityti/telefone pascrolinti.
- Nusipirkti kokią fainą knygą ir patyrinėti, ką parduoda vietiniuose knygynuose,
- Apžiūrėti, kokios kalėdinių papuošimų mados mieste.
- Sudalyvauti Šiaulių knygų mugėje ir dvi edukacijas vaikams pravesti.

Ką pastebėjau:
- Muziejuose man maloniai įjungė šviesas, nes buvau vienintelė lankytoja, kad apžiūrėčiau ekspozicijas. Į fotografijos muziejų žmonės eina, bet labiau, kad patektų į apžvalgos aikštelę ant stogo, o Frenkelio viloje eina į restoraną. Šiaip abu muziejai man labai patiko! Restorane nebuvau.
- Žmonių 10x daugiau prie geležinės lapės fotkinasi nei knygų mugėje lankosi - reikia laukti eilėje nusifotkinti!
- Penktadienį po darbo miestas (centras) tuščias ir taip ne itin jauku sutemus 19 val vaikščioti. Kur visi žmonės?
- Kalėdinių dekoracijų lapkritį nėr (paskui radau karuselę!), kas gal ir nėr blogai lapkritį.
- Jaukių man kavinių parymoti ir pascrolint neradau, kažkaip itin butaforiškai išfyfintos arba tokios jau gerokai pavargusios pasirodė :(
- Nėra knygyno centre! Paskui man vaika per edukaciją sakė, kad yra prekybos centre knygynas, bet sakė fainiau į New Yorker pardę nueiti jame :D
- Sekmadienį bibliotekoje tiek daug šeimų! Ir su mažuliais ir su didesniais skaitytojais. Labai jaukus gyvos bendruomenės jausmas.
- Ar žinojote, kad knygų mugė Šiauliuose vyksta jau 10 metų?
- Labai daug centre gražių ryškių sienų piešinių ir freskų. Sakė dailės galerija, kad naudoja tagerių išterlintas sienas ir tai yra geriausia prevencija nuo naujų tag’ų.
- Nakvynė Šiauliuose pasirodė brangi, bet vienam visada brangiau turbūt.
- Nespėjau aplankyti dviračių ir katinų muziejų.
- Saulės miestui labai tinka saulė.
- Labai faina miestinėti Lietuvoje. Ir kodėl nedarau to dažniau?

O jūs esate miestinėję Šiauliuose ilgiau nei pusdienį? Ką įdomaus atradote?

Šitas ruduo mane įsuko į tokią darbų centrifugą, kad nespėjau pasidžiaugti ir pasidalinti gražiais darbų rezultatais. Yp...
05/12/2025

Šitas ruduo mane įsuko į tokią darbų centrifugą, kad nespėjau pasidžiaugti ir pasidalinti gražiais darbų rezultatais. Ypač šituo, kur išsipildė mano gabaliukas mano didelės svajonės ir įvyko dalykas muziejus+vaikai, turintys specialiųjų poreikių+miestinėjimai+kultūra!

Taigi, kvietimas vaikštinėjant po senamiestį užsukti į Pilininko namo kiemą ir akimis pamiestinėti po Vilniaus senamiesčio maketą, kurį pradėjome kurti dar pavasarį Istorijų namuose.

Maketą lipdė daug žmonių, bet svarbiausi, žinoma, yra vaikai. Kai turi autizmą, aplinkoje daug iššūkių gali būti, o dar nepažįstami žmonės ir kažkokia veikla su šaltoku bei šlapoku moliu. Bet tai, kad daug vaikų jau tris metus iš eilės grįžta būti muziejuje, jaučiasi jame saugiai, priimti, galvoju, kad kažką darom gerai.

Ir kokių gražių dalykų nulipdė mamos ir tėčiai, jų pirštuose radosi senamiesčio bažnyčių bokšteliai, muziejaus padaliniai, patyrinėkite akimis, kokia kryždirbyste vienas tėtis per vasarą užsiėminėjo, kol padarė visus bažnyčių kryželius! Dar suraskite kiek daug visokių grožių ir personažų radosi vaikų vaizduotėje, visai ne vilkas ant Gedimino kalno tupi, o vienos mergaitės sumažintas žaisliukas, kuris buvo jos ištikimiausias palydovas ateinant į muziejų lipdyti :)

Užsiėmimų vaikams, turintiems ASS, LNM nebūtų be projektų koordinatorės Agnės, kuri dievai žino iš kur mane dar per kovido krantinus susirado ir telefonu per lockdowną mes brainstormindavom, ką čia faino muziejuje galima padaryti vaikams, turintiems autizmą. Ir tie pokalbiai pavirto į jau 3 metus iš eilės daromus užsiemimų ciklus. Ir labai labai ačiū LKT, kad tiki šita idėja ir kitais metais vėl paskyrė pinigų šituos užsiėmimus tęsti ir maketas augs! Parašykite man, jeigu žinote, kam būtų svarbu dalyvauti.

Užsiėmimų rezultato nebūtų be keramikės Elenos. Ne tik jos rankos, bet ir širdis yra auksinės kantrybės. Ar aš viena tik pastebėjau, kad keramikai apkritai yra kažkokie kitokie žmonės? Gerąja prasme! Jautresni, atviresni ir kažkaip gerai įsižeminę.

O užsiėmimų edukacinės formos, tvarkos, ribų brėžėjos ir ramybės užsiėmimuose nebūtų be manęs. Toks asmeniniame gyvenime man nebūdingas vaidmuo! Šiaip mano darbo šūkis čia galėtų būti „Palikit vaiką ramybėje!” :D

Na ir jeigu priskaitėte iki galo garsiai paleisiu į pasaulį įtraukties svajonę, kur muziejuje susitiktų ir laisvai jaustųsi visi visi vaikai su, be, prie poreikių. Žingsneliais.

Dvi istorijos komikso pavidale miestinėtojams, kuriems sunku skaityti. Kūrėm juos kartu su Greta Alice ilgai ir kantriai...
28/11/2025

Dvi istorijos komikso pavidale miestinėtojams, kuriems sunku skaityti. Kūrėm juos kartu su Greta Alice ilgai ir kantriai! Kaip mums viskas sekėsi ir nesisekė daugiau sužinoti galite Jurgos Tumasonytės interviu. Labai tikimės, kad jie ras kelią pas savo skaitytojus 💚 💜

Komiksus kūrėm vaikų literatūros festivalio proga Vaikų knygų sala. Festivalis baigėsi, bet skaitymas tikrai ne.

Ačiū Vaikų žemė ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka už impulsą, o Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė už finansavimą.

P.S. komiksai nemokami! Jų nuorodas rasite komentaruose.

Komiksuose – Romos ir Vilniaus įkūrimo legendos.

Straipsnio nuorodą rasite komentaruose.

E. M. Želvytės nuotr.

Šį savaitgalį miestinėju Šiauliuose. Pagaliau ne tik darbo reikalais greitosiomis atlėkiau trumpam, bet atvykau diena an...
15/11/2025

Šį savaitgalį miestinėju Šiauliuose. Pagaliau ne tik darbo reikalais greitosiomis atlėkiau trumpam, bet atvykau diena anksčiau ir turiu laiko pamiestinėti ramiai. Ką rekomenduojate būtiniausiai aplankyti? Sąraše turiu Frenkelio vilą (tik gaila, kad antrą aukštą renovuoja), Fotografijos muziejų, Geležinę lapę, Saulės laikrodžio aikštę, aišku ir bulvaru prasieiti. Ką dar?

O sekmadienį labai lauksiu šeimų su mažaisiais miestinėtojais Šiaulių knygų mugė 2025:
10:30 miestinėsime po mano knygos vaikams apie Vilnių istorijas
12:00 tyrinėsim pajūrio knygos istorijas.

Susitinkam!

Lapkričio 16 d., sekmadienį, 10.30 val. bibliotekos Edukacijų erdvėje (III a.) vyks edukacinis užsiėmimas ir knygos „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja. Miesto gidas“ pristatymas. 🧸🏛️

Veda knygos autorė ir gidė Rūta Norkūnė.

„Labas! Aš esu miestinėtoja Rūta Norkūnė. Labai mėgstu skaityti, piešti, dūkti su savo šunimi Frėja, bet už viską labiausiai labiausiai - rinkti įdomias istorijas apie Lietuvą ir pasakoti jas kitiems. Parašiau dvi miestinėjimų vaikams knygas apie savo mylimiausias Lietuvos vietas: Vilnių ir pajūrį. Ar prisijungsi drauge su manimi pamiestinėti sekmadienį knygų mugėje?“

📌 Edukacija skirta šeimoms, 5-9 metų vaikams.
🕒 Trukmė – apie 1 val.

Šis renginys – „Šiaulių knygų mugės 2025“ programos dalis.

👉 Visa mugės programa: siauliuknygumuge.lt

Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Ką veikiu, kai nemiestinėju, ogi knyginėju ir ieškau būdų, kaip didinti įtrauktį kultūroje 🤓
12/11/2025

Ką veikiu, kai nemiestinėju, ogi knyginėju ir ieškau būdų, kaip didinti įtrauktį kultūroje 🤓

„Skaityk lengvai“ – tai Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos lengvai suprantama kalba parengtų grožinės literatūros tekstų rinkinys vaikams. Jį sudaro į 5–...

Address

Senamiestis

Opening Hours

Monday 09:00 - 21:00
Tuesday 09:00 - 21:00
Wednesday 09:00 - 21:00
Thursday 09:00 - 21:00
Friday 09:00 - 21:00
Saturday 09:00 - 20:00
Sunday 10:00 - 20:00

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Miestinėjimai su Rūta Norkūne posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Miestinėjimai su Rūta Norkūne:

Share

Category