26/04/2026
ŠV. JOKŪBO KELIO JAUNIEJI AMBASADORIAI 2026 —TYTUVĖNIŠKIAI ❣️
Šiandien, Gerojo Ganytojo sekmadienį į piligriminį žygį Šv. Jokūbo keliu leidosi Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės parapijos nariai, besiruošiantys Sutvirtinimo sakramentui bei sutvirtinamųjų tėveliai.
Pirmoji dienos dalis buvo praleista Kurtuvėnuose. Čia parapijiečius svetingai priėmė klebonas kunigas Marius Dyglys, kuris papasakojo apie piligrimines keliones – tarp jų Izraelį bei Afganistaną. Dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti Kurtuvėnų bažnyčios požemius, susipažinti su jų istorija ir reikšme.
Kurtuvėnų Šv. Jokūbo bažnyčioje aukotos šv. Mišios, po kurių sekė piligriminis žygis po Kurtuvėnų apylinkes.
Antroje dienos pusėje aplankyti Palendrių broliai—benediktinai. Piligrimus pasitiko Palendrių Šv. Benedikto vienuolyno prioras tėvas Kazimieras, papasakojo apie savo pašaukimo kelionę. Šv. Jokūbo kelio piligrimai papietavo vienuolyno svečių namuose bei gavo jų nueitą kelią liudijančius sertifikatus. Ši patirtis tapo ypatinga – dalyviai tapo Šv. Jokūbo kelio Lietuvoje ambasadoriais.
Nepaisant permainingo oro – sniego, pūgos, stipraus vėjo ir dulkių – piligrimai iš Tytuvėnų įveikė daugiau nei 12 kilometrų. Šis žygis tapo ne tik fiziniu iššūkiu, bet ir prasminga dvasine kelione, stiprinančia tikėjimą, bendrystę ir vidinę stiprybę.
☘️Organizatoriai: Tytuvėnų Švč. M.M. Angelų Karalienės parapija, VšĮ ,,Tytuvėnų piligrimų centras''.☘️