Tourism Selangor

Call Directions Website Contact the business

Tourism Selangor All you want to know about Selangor - traveling, recreation or holiday; just give us a shout! Welcome to Selangor, Malaysia!

"Tourism Selangor" fan page is an official page of Tourism Selangor Sdn Bhd that provide all the information on travelling, interesting places, upcoming events & accommodations in Selangor. For more information, log on to www.selangor.travel

Facebook: https://www.facebook.com/TourismSelangor​
Instagram: https://www.instagram.com/discoversel...​
Twitter: https://twitter.com/TourismSelangor

YOU HAVE ONE SHOT! Satu destinasi sahaja untuk wakili Selangor!Bayangkan korang diberi peluang untuk memperkenalkan Sela...
23/10/2026

YOU HAVE ONE SHOT! Satu destinasi sahaja untuk wakili Selangor!

Bayangkan korang diberi peluang untuk memperkenalkan Selangor kepada pelancong dari seluruh dunia. Tapi ada satu syarat, korang hanya boleh pilih SATU destinasi sahaja!

Korang pilih mana?

Alam semula jadi?
Makanan tempatan?
Warisan dan budaya?
Pantai dan sunset?
Aktiviti pengembaraan?

Atau korang ada hidden gem yang ramai belum tahu?

Cara penyertaan:

1) Follow page Tourism Selangor di Facebook & Instagram.
2) Komen satu destinasi pilihan korang berserta alasan kenapa tempat itu layak menjadi destinasi yang wajib diterokai di Selangor.
3) Tag 2 orang kawan dan cabar mereka untuk memilih destinasi masing-masing!

šŸ† 1 pemenang bertuah bakal memenangi RM100 Touch ā€˜n Go eWallet!

Kami nak dengar hujah korang. Bukan sekadar nama tempat, tetapi kenapa destinasi pilihan korang paling layak mendapat perhatian dunia!

šŸ—“ļø Tempoh Peraduan: 23 Oktober – 31 Oktober 2026
ā° Tarikh Tamat: 31 Oktober 2026, 11.59 malam
šŸ† Pengumuman Pemenang: 2 November 2026

Satu negeri. Banyak destinasi. Tapi korang cuma ada satu pilihan.

Jom tengok destinasi mana yang korang rasa paling layak mewakili Selangor!

TEMUBUAL KHAS DI RADIO KLASIK!Dengarkan sesi temubual khas menerusi Radio Klasik bersama wakil daripada Tourism Selangor...
23/10/2026

TEMUBUAL KHAS DI RADIO KLASIK!

Dengarkan sesi temubual khas menerusi Radio Klasik bersama wakil daripada Tourism Selangor Sdn Bhd!

Sertai kami petang ini jam 3:00 petang (23 Oktober 2026) menerusi Radio Klasik untuk membincangkan topik Hos Komuniti Setempat (HKS) bersama:

šŸ‘¤ Puan Chua Yee Ling - Ketua Eksekutif Tourism Selangor Sdn Bhd
šŸ‘¤ Puan Renuga - Pengurus Pembangunan Produk & Pakej Tourism Selangor Sdn Bhd

šŸ—“ļø Tarikh: Jumaat, 23 Oktober 2026
ā° Masa: 3:00 Petang
šŸ“» Saluran: Radio Klasik

Jangan lepaskan peluang untuk mengetahui lebih lanjut tentang inisiatif Hos Komuniti Setempat!

22/10/2026

Terima kasih pada semua yang telah sertai our VISIT SELANGOR 2026 x NIGHT SPLASH GALAXY PLAYGROUND.

Dengan sokongan anda semua, kami dah terima 112 penyertaan

Tahniah kepada semua pemenang, untuk yang tidak terpilih kali ini, jangan bersedih. Jumpa di contest seterusnya.

SURPRISING SELANGOR ACOUSTIC SHOWCASE An unforgettable night of acoustic music, good vibes and amazing retreat at The Ny...
22/10/2026

SURPRISING SELANGOR ACOUSTIC SHOWCASE

An unforgettable night of acoustic music, good vibes and amazing retreat at The Nyaman Place, Hulu Langat!

Featuring live performances by Aizat Amdan, Abang (SOG), Layla Sania, Mohsein Kush & Bunga, the showcase was held in conjunction with Surprising Selangor Media Outdoor Gathering, bringing together media representatives, influencers and celebrities for a memorable experience in Hulu Langat Selangor.

Jom tonton video eksklusif Surprising Selangor Acoustic Showcase di YouTube Channel Tourism Selangor dan saksikan sendiri kemeriahan malam penuh healing dan menghiburkan ini!

šŸ“ŗ Jangan lupa like, share & subscribe!

22/10/2026

ONE MAP. THREE FRIENDS. ENDLESS SURPRISES!

An unexpected adventure begins! Discover the hidden wonders and untold stories of Gombak–Hulu Langat Geopark.

Watch the full reveal on 27 October 2026, 9 PM on Tourism Selangor’s official YouTube channel.

21/10/2026

BEYOND NATURE, EVERY TRADITION TELLS A STORY!

From vibrant cultural performances to traditional crafts and authentic local flavours, discover the living heritage of Gombak–Hulu Langat Geopark!

Watch the full reveal on 27 October 2026, 9 PM on Tourism Selangor’s official YouTube channel.

20/10/2026

MILLIONS OF YEARS IN THE MAKING. ONE EPIC DISCOVERY!

Ancient rock formations, breathtaking waterfalls and lush rainforests. Nature’s greatest wonders are waiting to be explored at Gombak–Hulu Langat Geopark!

Watch the full reveal on 27 October 2026, 9 PM on Tourism Selangor’s official YouTube channel.

15/10/2026
Hello, JAKARTA STAMP HUNTERS!Head over to the Tourism Selangor booth at Malaysia Healthcare Expo Jakarta and collect you...
15/10/2026

Hello, JAKARTA STAMP HUNTERS!

Head over to the Tourism Selangor booth at Malaysia Healthcare Expo Jakarta and collect your stamp for FREE!
FREE STAMP + SPECIAL MERCHANDISE! Collect your stamp and stand a chance to take home exclusive merchandise from Tourism Selangor!

šŸ“… 15–18 October 2026
ā° 10.00 AM – 10.00 PM WIB
šŸ“ Laguna Atrium, Central Park Mall, Jakarta

Come visit us, collect your stamp, and take home a little piece of Selangor! ā¤ļø

Conversations on the Move : Destinasi Liburan Sehat untuk Wisata Medis Keluarga Indonesia bersama Oppal Buzz StudioTarik...
15/10/2026

Conversations on the Move : Destinasi Liburan Sehat untuk Wisata Medis Keluarga Indonesia bersama Oppal Buzz Studio

Tarikh : 14/10/2026
Time : 10.00 Pagi

Jemputan :
1. Y.B Dato’ Ng Suee Lim, EXCO Kerajaan Tempatan dan Pelancongan
2. ⁠Encik Faroul Mustaffa Bin Ngadamin, Pengurus Acara dan Pelancongan Fokus

Conversations on the Move bersama Oppal Buzz Media merupakan sebuah sesi podcast bergerak di mana sesi ini telah diajalankan di dalam satu bas bergerak di sekitar Bandar Jakarta. Sesi podcast ini telah mengetengahkan potensi destinasi pelancongan kesihatan serta peluang wisata medis untuk keluarga Indonesia. Sesi podcast ini bertujuan memperkenalkan kemudahan, perkhidmatan dan pengalaman pelancongan kesihatan yang berkualiti, di samping menggalakkan kerjasama strategik dalam mempromosikan Malaysia sebagai destinasi pilihan bagi pelancongan kesihatan dan kesejahteraan keluarga.

Address

5th Floor, Bangunan Darul Ehsan, Jalan Indah, Section 14
Shah Alam
40000

Opening Hours

Monday 08:30 - 17:30
Tuesday 08:30 - 17:30
Wednesday 08:30 - 17:30
Thursday 08:30 - 17:30
Friday 08:30 - 17:30

Telephone

+60355132000

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Tourism Selangor posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Tourism Selangor:

Shortcuts

Share