29/04/2017
Zajęcia terenowe, to poznanie w praktyce tego czego uczą się studenci na kierunku Turystyka.
Zobaczyli od środka jak funkcjonuje transportowe przedsiębiorstwo turystyczne-Port Lotniczy w Rzeszowie czy hoteli -funkcjonowanie bazy gastronomicznej oraz recepcji.
W Sanoku zwiedzili Muzeum Budownictwa Ludowego- skansen jako przedsiębiorstwo turystyczne. Odbyło się spotkanie z przedstawicielem komendy powiatowej policji, gdzie omawiane było bezpieczeństwo turystów w regionie turystycznym. W Ustrzykach Dolnych spotkanie z pracownikiem Bieszczadzkiego Parku Narodowego na temat rozwoju turystyki na obszarach przyrodniczo cennych. Uczyli się jaka jest rola przewodnika w turystyce. Poznawali jaki jest popyt turystyczny w regionie oraz szukali pułapek turystycznych jakie czyhają na głodnych atrakcji turystów.
W między czasie, nie zabrakło również spróbowania pysznych dań regionalnych.
Były to na przykład: Stolniki – gołąbki z nadzieniem ziemniaczanym ( z tartych ziemniaków).
Podsumowując, studenci przesiąknięci turystyczną wiedzą, pełni optymizmu i energii wrócili do swoich domów.