23/09/2021
W ubiegłą sobotę (18.09.2021) odbył się II Rajd Szlakiem Kołobrzeskiej Zieleni im. Antoniego Szarmacha, którym upamiętniamy działalność wielkiego przewodnika i miłośnika przyrody.
Tegoroczna edycja została zorganizowana przy udziale Oddziału Wojskowego PTTK w Kołobrzegu wraz z pieszym 55. Rajdem Szlakiem Walk 1 Armii WP o Kołobrzeg, który nie mógł odbyć się w planowanym terminie ze względu na utrzymujące się w marcu ograniczenia związane z pandemią. Mimo trudnej sytuacji Rajd cieszył się jednak dużym zainteresowaniem, a niepewna wrześniowa pogoda nie odstraszyła licznych uczestników - w Rajdzie wzięło udział około 120 osób. Na każdego piechura czekał na końcu trasy ciepły posiłek, a najlepsi zostali wyróżnieni licznymi nagrodami ufundowanymi m.in. przez Prezydent Miasta Kołobrzeg Annę Mieczkowską, Starostę Powiatu Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego i Radnego Rady Miasta Artura Dąbkowskiego. Nagrody zostały wręczone przez Wicestarostę Kołobrzeskiego Jacka Kusia, przedstawiciela Urzędu Miasta Artura Dąbkowskiego i przez Zarząd Oddziałów PTTK Kołobrzeg.
Bardzo dziękujemy przybyłym uczestnikom i sponsorom oraz zapraszamy na przyszłe wydarzenia.