Suwalskie Wędrówki - Szlaki piesze, Hiking, Trekking

Suwalskie Wędrówki - Szlaki piesze, Hiking, Trekking Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Suwalskie Wędrówki - Szlaki piesze, Hiking, Trekking, Przewodnik turystyczny, Suwałki.

Relacje ze szlaków Grupy Suwalskich Wędrowców 🥾 🚶🏻‍♂️
Promocja Suwalszczyzny 🌳 🌲
Szlaki piesze i ścieżki spacerowe 👣
Propagowanie turystyki krajoznawczej 🗺️⛰️

W Świetlicy Przystań odbyła się cudowna Wigilia. 🎅🏻Przy świątecznym stole spotkali się Pracownicy, Przyjaciele Przystani...
20/12/2025

W Świetlicy Przystań odbyła się cudowna Wigilia. 🎅🏻

Przy świątecznym stole spotkali się Pracownicy, Przyjaciele Przystani, Działacze, Reprezentanci Urzędu Miasta i przede wszystkim i co najważniejsze - Dzieci i Młodzież, którzy to do Przystani na co dzień uczęszczają i korzystają z dobroci serca osób tworzących to miejsce. 🤲🏻
Łamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego, co najlepsze. Było pyszne jedzenie, był Mikołaj, były prezenty. 🎁 🎄

W imieniu Uczestników 13. Otwartej Wędrówki, wręczone zostały fanty, które Przystani są aktualnie potrzebne. Odkurzacz i soundbar z zestawem głośników do przystaniowej sali kinowej.

To kolejny raz, gdy poza dreptaniem po Suwalszczyźnie, zrobiliśmy coś dla potrzebujących.

Dziękuję. 🙏🏻

Do zobaczenia na OW15! 🥾

Za nami już czternaście wspólnych hikingowych spotkań! 🥾 Druga jesienna Otwarta Wędrówka w tym roku, okazała się być bar...
19/11/2025

Za nami już czternaście wspólnych hikingowych spotkań! 🥾
Druga jesienna Otwarta Wędrówka w tym roku, okazała się być bardziej pierwszą zimową.❄️

Prawie 100-osobową wspaniałą ekipą, w blasku Słońca 🌞 sprawnie przemaszerowaliśmy okolice Roweli, leśne Uroczysko we wsi Bondziszki i główną bohaterkę - widowiskową Dolinę wsi Marianka, gdzie z Góry Grabowej obserwowaliśmy głęboko osadzone jeziorka otoczone sfalowanymi polami.

🌅 Chyba nie muszę po raz kolejny mówić o zamówionej pogodzie? Można się już do tego przyzwyczaić… Nas złe prognozy od meteorologów nie dotyczą. 😎

💰Tradycyjnie zebraliśmy trochę pieniędzy na cel - a jakże - szczytny. 🫶🏻
Link do zbiórki na Nikosia z Suwałk podepnę w komentarzu.

Zdjęcia jak zawsze wstawiacie na Wspólne Wędrowanie - Suwalskie Wędrówki - Szlaki Piesze, Hiking, Trekking

👇🏻 Pytania końcowe:
Jak było? Chcecie jeszcze pochodzić w niedzielę przed Świętami?🎄

Dajcie znać w komentarzach!

Co to był za piękny dzień… 🥾Warto było poczekać nieco dłużej na 13. edycję Otwartej Wędrówki. Pogoda klasycznie zamówion...
19/10/2025

Co to był za piękny dzień… 🥾

Warto było poczekać nieco dłużej na 13. edycję Otwartej Wędrówki.

Pogoda klasycznie zamówiona, ale to, jaką piękną złotą jesień 🍂 dziś dostaliśmy, to jest jakieś nieporozumienie. 🤯

Widocznie zasłużyliśmy. 🤷‍♂️

Grupą składającą się ze 102 uśmiechniętych piechurów (👶👶 w wózkach) przemierzyliśmy szlaki Suwalskiego Parku Krajobrazowego.
Start i meta znad jeziora Kamenduł, skąd ruszyliśmy na suwalszczyźniane szlagiery: G. Cisowa, jeziora szurpilskie, jaćwieska G. Zamkowa, staroobrzędowe Wodziłki, Zagłębienie Szeszupy i Łopuchowo.

Zebraliśmy również pieniądze dla dzieciaków z „Przystani”.

Czynimy dobro i dobrze się bawimy, poznając nasze przepiękne krajobrazowo rejony i pokazując je przyjezdnym Gościom, którzy chcą wspólnie wędrować. 🥾

🫶🏻 Dziękuję za dziś. To serio był piękny dzień.

Zdjęcia wrzucacie jak zawsze na Wspólne Wędrowanie - Suwalskie Wędrówki - Szlaki Piesze, Hiking, Trekking

👇🏻 A kto był, niech podzieli się swoimi wrażeniami w komentarzach poniżej.

Cześć Wędrowcy!Melduję wykonanie zadania - wydania pieniędzy, zebranych przy okazji ostatnich Otwartych Wędrówek. 🤝🏻Po r...
14/09/2025

Cześć Wędrowcy!

Melduję wykonanie zadania - wydania pieniędzy, zebranych przy okazji ostatnich Otwartych Wędrówek. 🤝🏻

Po raz kolejny pomoc otrzymały Dzieciaki z PRZYSTANI - świetlicy, w której na co dzień dostają pomoc, opiekę, ciepło i wsparcie w rozwoju. Czyli aspektów życia, których niestety w domu często nie ma.

Same najpotrzebniejsze rzeczy, których brak, a o których Opiekunowie wraz z Dziećmi wspominali.👇🏻

Dmuchawa 🍂 do liści, bo płacząca wierzba przed wejściem płacze co raz mocniej.

Głośnik 🔊 JBL Charge, by umilał czas na świetlicowej siłowni i grał na wszystkich eventach organizowanych w Przystani.

No i coś związane z 1 września i początkiem roku szkolnego. Każdy Podopieczny Przystani otrzymał wyprawkę szkolną. Dla wielu to oczywiste i proste przedmioty, ale nie w każdym domu jest tak kolorowo. 📚 Ponad 300 zeszytów, długopisy, ołówki, kleje, ekierki, cyrkle, nożyczki, bloki rysunkowe, czy zakreślacze. Niczego już im w szkole nie zabraknie.

Dziękuję za każdą złotówkę przekazaną na początku Wędrówki.
To wszystko jest od Was. 🙏🏻🫶🏻

Do zobaczenia na szlaku! 🥾

OW prawdopodobnie w 2. połowie października. Więcej info pod koniec września.

Ale nam pogoda dopisała! 🌞OW on Tour, bo odwiedziliśmy sąsiednie województwo i piękną „polską tajgę”, czyli Park Krajobr...
16/06/2025

Ale nam pogoda dopisała! 🌞

OW on Tour, bo odwiedziliśmy sąsiednie województwo i piękną „polską tajgę”, czyli Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej 😎

🫶🏻 Grupa 137 pięknych osób przemaszerowała wspólnie 16,5 km. Start przy - nieco mniejszych od tych w Stańczykach - poniemieckich Mostach w Kiepojciach przerzuconych przez wartko płynącą tamtędy Bludzię, przez gęste puszczańskie bory, pełne leśnych strumyków, przecinając dwukrotnie Błędziankę (Romintę) i jej wyraźnie wciętą dolinę, zahaczyliśmy o Szlak Wilhelma II. 🦌 Następnie przez wsie o nazwach Będziszewo i Żabojady powróciliśmy pod Mosty, by odpocząć pod ich cieniem przy ognisku z kiełbaskami. 🔥☺️

♥️💰 Tradycyjnie odbyła się zrzutka na szczytny cel. Zebraliśmy 2000 zł na fanty dla suwalskiej świetlicy środowiskowej „Przystań”! 🙏🏻

Opłatę za parking 🅿️ ufundowała firma Wrometal Producent narożników budowlanych

Dziękujemy!

To była udana niedziela. ✅

👇🏻 Jak wrażenia? Dajcie znać w komentarzach.😉

Następne OW on Tour zawita nad Biebrzę. 👀
Więcej informacji wkrótce! 🔜

Wspólne Wędrowanie - Suwalskie Wędrówki - Szlaki Piesze, Hiking, Trekking

05/06/2025

Jubileuszowa X Otwarta Wędrówka w obiektywie niezastąpionego Krystian Rolka!

Przypomnijmy sobie ten wspólnie spędzony czas. A już niebawem 11. edycja 🙂

Do zobaczenia na szlaku! 🥾

Jubileuszowa X Otwarta Wędrówka dobiegła końca.Pięknie było spotkać Was wszystkich z twarzami rozświetlonymi przez Słońc...
14/04/2025

Jubileuszowa X Otwarta Wędrówka dobiegła końca.

Pięknie było spotkać Was wszystkich z twarzami rozświetlonymi przez Słońce i uśmiechy. 😁☀️
Myśle, że śmiało możemy powiedzieć, że mieliśmy wczoraj najlepszą dotychczas pogodę w tym roku. 😎

Rekord frekwencji pobity - było nas aż 215!

Przeszliśmy znad Jeziora Kamenduł, przy Głazowisku Łopuchowskim do Błaskowizny, na plażę nad Hańczą - najgłębszym polskim jeziorem. Następnie wąską, leśną i miejscami stromą ścieżką wzdłuż wschodniego brzegu jeziora, mijając Kamień Graniczny, dotarliśmy do urokliwego miejsca z pozostałościami XVIII-wiecznego Dworu po majątku Stara Hańcza, z założeniem parkowym i zabytkową aleją lipową, gdzie rzeka Czarna Hańcza, wpływa do wspomnianego jeziora - perły Suwalszczyzny. Po regenerującym odpoczynku, ruszyliśmy w dalszą wędrówkę, by przez las w Dzierwanach dotrzeć do jednego z najładniej położonych punktów widokowych na całej Suwalszczyźnie - Punktu widokowego „Na ozie”, z którego rozpościerał się dla nas widok na - położone przy Wilczych Jarach - jedno z najpiękniejszych jezior w kraju - Jaczno. Poza tym, podziwialiśmy panoramę na cały SPK, z jego północnego krańca. Wędrówkę tradycyjnie zakończyliśmy ogniskiem, zataczając ok. 16-kilometrową pętlę.

Zebraliście ponad 2300 zł, które zostaną przeznaczone na dalsza rehabilitację Bartka, który dzielnie walczył z nowotworem kości. Jesteście wspaniali. 🙏🏻

Specjalne podziękowania kieruję do Sylwii Racis - wieloletniej pracownicy Suwalski Park Krajobrazowy, która zna szlaki SPK jak własną kieszeń i ponownie zadbała o część merytoryczną Otwartej Wędrówki i swoimi ciekawymi opowieściami na przystankach, przedstawiała nam ze szczegółami i rysem historycznym to, co niby widzimy, ale często przez brak wiedzy - nie dostrzegamy.

Podziękowania kieruję również do Partnerów wydarzenia i sponsorów nagród Konkursu z Wiedzy o Suwalszczyźnie:
Sudovia News
Grab'N Roll
BeautyUp
SLAVIA POLSKA
Sofi Nieruchomości - Tomasz Klimko
Pizzeria Pod Kłosem
Wrometal Producent narożników budowlanych

A propos Konkursu. Gratulacje dla wszystkich Uczestników za odwagę. Gratulacje Laureatkom, które przejęły podium!

Przez 10 spotkań, zdążyliśmy dość dobrze zwiedzić Suwalszczyznę. W tym roku zrobimy trochę wyjazdowych OW. 😁 Czeka na nas Puszcza Romincka, Kotlina Biebrzańska, Puszcza Białowieska… Nuda w 2025 nam nie grozi.

Razem tworzymy historię.
Do zobaczenia na szlaku! 🥾

👇🏻 Opiszcie w komentarzach swoje wrażenia!

Fotki tradycyjnie wrzucacie na Wspólne Wędrowanie - Suwalskie Wędrówki - Szlaki Piesze, Hiking, Trekking

Adres

Suwałki

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Suwalskie Wędrówki - Szlaki piesze, Hiking, Trekking umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij