24/06/2026
Duminică, 21 iunie 2026, am organizat cea de a 157-a excursie marca ”Nu-i bai, hai la drum!”, ocazie cu care, nici măcar vremea călduroasă nu ne-a ținut în casă și nu ne-a oprit să nu participăm la un interesant și special tur pietonal ghidat în zona Rosetti, pentru care-i mulțumim Danei Pohoață. S-au adăugat vizite ale unor obiective turistice cu povești și istorie precum Casa Melik, Farmacia Hotăranu, Schitul Dârvari, Vila Rodizio, Vila Sabina Brătianu și Casa Plantelor.
A fost o excursie cu oameni pasionați și interesați să descopere tot ceea ce-i înconjoară, o porție binemeritată de frumos!
Mulțumim tuturor pentru participare!
Nu-i bai, hai la drum!
Andreea&Alexandru
Vă așteptăm cu drag în următoarele EXCURSII!