04/07/2025
Válka na Ukrajině probíhá už přes 3 roky a zdá se, že konec je v nedohlednu.
🇺🇦🌍🇷🇺
Asi nejsem sám, kdo sleduje zprávy a novinky skoro každý den a občas se podaří zachytit i nějaké zprávy z Černobylu. Situace je tam taková, jakou si umíte představit. Nic dobrého, práce nad hlavu a spousty škod. S některými kamarády jsem ztratil kontakt, některým je teď nejlepší kámoš jejich samopal a někteří doufají, že jim raketa nevletí domů a nezabije jejich rodinu a je.
☢️💀☢️
Dnešní ráno mě o to více pozastavila zpráva o dvou mrtvých, zřejmě Stalkerech a zamrzela mně docela jinak, než ostatní zprávy. Při útěku, asi před hlídkou šlápli na minu, která oba zabila. Stali se tak prvními civilními oběťmi války na Ukrajině, v Černobylu. Mrzí mě to.
⚠️🚷⚠️Za ty 3 roky jste se mi různě ozývali, kdy že se pojede zase do Zóny a já vám odpovídal, že dokud nebude situace v rámci možností bezpečná. Stalker (nelegální) výpravy bych určitě neviděl reálně na dlouhou dobu. Podobných min bude v lesích stovky. A klasickým výpravám tyhle události taky nepomáhají.
🗺️👀🗺️Ale aby vše nebylo tak smutné, pro teď můžu alespoň říct to, že něco chystám a první zprávu upustím tady. Opět se to bude točit kolem cestování. Tak, jak mě mé cesty do Černobylu jistým způsobem definovaly, že to nikdy nebyly jen cesty do Černobylu, tak bych tohle rád zachoval a trochu rozšířil! Tak stay tuned!
Přikládám vzpomínkovou fotku co jsem pořizoval pár týdnů po lesním požáru v Černobylu u vysílače Duga-1 a záběr z dronu, kterým byl výbuch a tragédie zachycena (zdroj: kyivschina24, O. Bogomolets)
Pro teď Prizrak out!💀