Radioactive Explorer

Radioactive Explorer Radioactive Explorer, your private guide in the Chernobyl Zone. Join me and let's explore the Zone!

Válka na Ukrajině probíhá už přes 3 roky a zdá se, že konec je v nedohlednu.🇺🇦🌍🇷🇺Asi nejsem sám, kdo sleduje zprávy a no...
04/07/2025

Válka na Ukrajině probíhá už přes 3 roky a zdá se, že konec je v nedohlednu.

🇺🇦🌍🇷🇺
Asi nejsem sám, kdo sleduje zprávy a novinky skoro každý den a občas se podaří zachytit i nějaké zprávy z Černobylu. Situace je tam taková, jakou si umíte představit. Nic dobrého, práce nad hlavu a spousty škod. S některými kamarády jsem ztratil kontakt, některým je teď nejlepší kámoš jejich samopal a někteří doufají, že jim raketa nevletí domů a nezabije jejich rodinu a je.

☢️💀☢️
Dnešní ráno mě o to více pozastavila zpráva o dvou mrtvých, zřejmě Stalkerech a zamrzela mně docela jinak, než ostatní zprávy. Při útěku, asi před hlídkou šlápli na minu, která oba zabila. Stali se tak prvními civilními oběťmi války na Ukrajině, v Černobylu. Mrzí mě to.

⚠️🚷⚠️Za ty 3 roky jste se mi různě ozývali, kdy že se pojede zase do Zóny a já vám odpovídal, že dokud nebude situace v rámci možností bezpečná. Stalker (nelegální) výpravy bych určitě neviděl reálně na dlouhou dobu. Podobných min bude v lesích stovky. A klasickým výpravám tyhle události taky nepomáhají.

🗺️👀🗺️Ale aby vše nebylo tak smutné, pro teď můžu alespoň říct to, že něco chystám a první zprávu upustím tady. Opět se to bude točit kolem cestování. Tak, jak mě mé cesty do Černobylu jistým způsobem definovaly, že to nikdy nebyly jen cesty do Černobylu, tak bych tohle rád zachoval a trochu rozšířil! Tak stay tuned!

Přikládám vzpomínkovou fotku co jsem pořizoval pár týdnů po lesním požáru v Černobylu u vysílače Duga-1 a záběr z dronu, kterým byl výbuch a tragédie zachycena (zdroj: kyivschina24, O. Bogomolets)

Pro teď Prizrak out!💀

Už je to pěkně dlouho, co jsem se neozval. Pomoc Ukrajině stále probíhá, i když v mnohem menší míře. Do Černobylu bych s...
14/02/2025

Už je to pěkně dlouho, co jsem se neozval. Pomoc Ukrajině stále probíhá, i když v mnohem menší míře. Do Černobylu bych se už mohl dávno vydat, ale zatím pozvánky odmítám, jelikož si nemyslím, že je tam bezpečno a kvůli hurá výletu mi přijde hloupé riskovat svoje zdraví a nebo někoho svoji přítomností zaměstnávat, nedej bože vystavovat nebezpečí.

Každopádně by se zdálo, že Zóna klidně spí, opak je ale pravdou. Pořád se tam něco děje, jen málokdy je to zajímavé natolik, aby se to dostalo do médií. Pokud by vás zajímaly třeba i tyto každodenní drobnosti, dejte mi klidně vědět. Mě třeba vždycky potěší vidět, že byl třeba zpozorován vzácný druh mývala nebo že se kdesi objevil vlk.

Každopádně včerejší/dnešní událost se určitě v médiích objeví, tak jsem si řekl, že by bylo na místě sem zase něco hodit, společně s fotkami, co se ke mě po různu dostaly.

Ve zkratce, Rusové naletěli dronem do sarkofágu, začlo hořet, plášť byl narušen, oheň byl uhašen. Absolutně nepobírám tuhle logiku. Skoro si říkám, že to byl omyl, ale vzhledem k dosavadní ruské taktice, bych se nedivil, kdyby nebyl…

Dneska budu zase vykládat o Černobylu, kdo jste mě dlouho neslyšeli tak si mě můžete ve 20:00 naladit na stanici Radio 1...
26/06/2023

Dneska budu zase vykládat o Černobylu, kdo jste mě dlouho neslyšeli tak si mě můžete ve 20:00 naladit na stanici Radio 1 a třeba řeknu co jsem někde ještě neříkal, nebo zapomenu něco říct co bych říct měl. Tak nějak je to vždycky improvizace takže i nějaké prořeknutí je možné, co já vím 💀

Přibližně za měsíc se opět otevřou brány Cybertownu! Ještě zbývá posledních pár vstupenek, a proto kdo máte rádi postapo...
16/06/2023

Přibližně za měsíc se opět otevřou brány Cybertownu! Ještě zbývá posledních pár vstupenek, a proto kdo máte rádi postapo a cyberpunk tak tady určitě nesmíte chybět! Budu se tam různě pohybovat a udělám i malou přednášku o Černobylu a jaké to bylo ve vězení.

Tak kupujte lístky dokud jsou a rád se s někým z vás potkám! 💀

Tak konečně jsem se podíval na podcast, který se mnou kluci z TAK Podcast spáchali. Nedávno mě přepadli s otázkou, jestl...
03/05/2023

Tak konečně jsem se podíval na podcast, který se mnou kluci z TAK Podcast spáchali. Nedávno mě přepadli s otázkou, jestli bych nechtěl pokecat o Černobylu, tak jsem řekl že jo a kluci asi za 3 dny dorazili ve svém epesním silničním korábu přímo před můj barák 😁

Tak pokud vás to zajímá, koukněte a když by se vám to zalíbilo, hoďte jim tam subscribe a koukněte i na další zajímavé pokecy. Kluci to fakt hezky umí, necítil jsem se jako na přednášce a celý pokec byl hezky uvolněný.

☢️

🎙️ Max, host se kterým byl fakt skvělej pokec a kterýho jsme domluvili skoro ve stejnej den jako jsme natáčeli. Poslechněte si to nejzajímavější z jeho čern...

Je to 37 let kdy se stala katastrofa v Černobylu. A bylo to 30 let od katastrofy kdy jsem se poprvé vydal do Černobylu j...
26/04/2023

Je to 37 let kdy se stala katastrofa v Černobylu.

A bylo to 30 let od katastrofy kdy jsem se poprvé vydal do Černobylu jako stalker, nelegálně.

Nyní mám lehce melancholickou náladu a projíždím si všechny ty fotky, co jsem za mé 6 leté putování Zónou nafotil, co jsem viděl a co jsem zažil. Možná je začnu občas upouštět, jelikož nyní na to mám více času.

Nikdy bych ale neřekl, že se po této době budu na fotky ze Zóny dívat a tolik vzpomínat. Je to ale hlavně tím, co se nyní ve světě děje a Zóna je nyní moc nebezpečná na to, abych se tam vrátil. Věřím ale, že není všem dnům konec a zovu se tam vydám.

Na první fotce jsou mé první nesmělé kroky neznámou krajinou. A na druhé fotce, se už cítím jako doma o pár let později.

Tak tedy vzpomeňme si alespoň na ty, kdo tehdy položili své životy za nás, aniž bychom o tom věděli. A myslete i na ty, kteří tak činí i dnes.

Slava Ukrajině!

Dlouho jsem nepsal žádné zprávy o tom, co se aktuálně děje v Černobylu nebo konkrétně v Pripjati. Přiznám se, že teď víc...
23/01/2023

Dlouho jsem nepsal žádné zprávy o tom, co se aktuálně děje v Černobylu nebo konkrétně v Pripjati. Přiznám se, že teď více sleduji dění u nás, jak probíhá boj o hrad. Ať už budete volit kohokoliv, běžte volit, má to smysl.

Bohužel válka ještě nějakou dobu trvat bude a i když není na našem území, není dobré usínat s pocitem, že je u nás vše v pořádku a válka se nás netýká.

Pár fotek z nedávného cvičení v Pripjati.
Zdroj: Reddit

13/01/2023

Je to přibližně rok, kdy začala válka na Ukrajině. Je to přibližně rok, od mého posledního příspěvku. Výpravy do Černobylu jsem pozastavil a myslím si, že se ještě delší dobu do Černobylu nepodívám. Nejen kvůli bezpečnosti, ale je tam spousty práce s vyčištěním a vůbec věcí okolo. Je to přibližně rok, kdy je mi po Ukrajině a Černobylu od srdce smutno.

Nedokážu jen sedět a přihlížet šílené situaci, která se dotýká mých přátel a jejich rodin jež jsou přibližně 1000 km od mého domu. Každý den se modlí za to, aby je doma nezasáhla raketa nebo aby nimi neproletěla náhodná kulka.

Proto jsem s přáteli založil spolek Ghosts of Freedom GoF, díky kterému na přímo pomáháme konkrétním lidem a projektům, kteří pomoc opravdu potřebují. Mezi námi není žádný zprostředkovatel a spoléháme jen na sebe a naše schopnosti. Za každou pomocí je něčí osud, něčí obličej. Minulý rok naše prostředky na pomoc překonaly 100.000 Kč, což mě alespoň mírně uklidňuje, že jen bezmocně nesedím a nesleduji co se děje.

Válka je strašlivá věc a je mi upřímně líto i druhé strany, kterou nyní celý svět proklíná. I na té druhé straně jsou lidi a jejich rodiny. Ať bitvy dopadají jakkoliv, válka nikdy nemá vítěze. Samozřejmě se můžeme dočíst nebo vidět hrůzy, které nejsou odpustitelné a někdy zcela nepochopitelné, ty ale bohužel jen upevňují fakt, že války taky nikdy neskončí.

Nyní by se možná mohlo argumentovat, proč tedy nepomáhám i druhé straně? Na tuhle situaci se lze dívat z mnoha úhlů pohledů a není jednoduché říct nahlas, který úhel je ten správný. Co mi ale správné přijde, je snažit se pomáhat blízkým, kteří se ze dne na den objeví uprostřed bitevního pole nebo v situaci kdy přestanou platit jakákoliv pravidla nebo zákony. Bez ohledu na vlajku, kterou jejich národ má. Vím a chápu, že to máme nastavené každý jinak a to je v pořádku.

Bohužel jsou zde ale i takoví „lidé“, jako je Martin Fišr, který dle mého patří na samé dno lidskosti. Rozhodl se, že této situace a lidí kolem využije pro svůj a pouze vlastní prospěch. Laskavosti a obětavosti lidí že využije a bez jakéhokoliv studu okrade ty, jenž chtějí pomoci, čímž následně i ty kteří pomoc potřebují. Pro takového člověka zřejmě ukončené osudy, roztrhané rodiny a nevyléčitelně zraněné duše nemají žádnou cenu.

⚠️Tím jsem se dostal k hlavní podstatě tohoto příspěvku. Dávejte si vy, co chcete pomáhat na tohoto „člověka“ Martina Fišra pozor! ⚠️

Níže je video, které se ke mě dnes dostalo od našich českých chlapů, kteří se rozhodli na Ukrajinu vydat a pomáhat tím nejrespektuhodnějším způsobem. Vlastním životem. A kteří vysvětlili (ne)spolupráci s Martinem, jak s darovanými věcmi nakládá. Jeho činy lze prominout pouze tehdy, až se sám vydá do přední linie pomáhat. Do té doby nikoliv.

A co se bude dít teď, je na vás.
Pakliže byste chtěli jakkoliv pomoc, můžete mne kontaktovat zde, nebo skrze náš spolek GoF a nebo se přímo ozvat chlapům na email:

🇨🇿 [email protected] 🇺🇦

V tomto případě i sdílení mezi vaše přátele opravdu pomůže a i když válku nezastaví, možná alespoň zastavíme Martina.

Brzy se opět ozvu
Děkuji

Max/Přízrak

⚠️ Jak to vypadalo v Černobylské Zóně přesně v den, kdy oficiálně začala válka na Ukrajině? Záběry z bezpečnostní kamery...
25/04/2022

⚠️ Jak to vypadalo v Černobylské Zóně přesně v den, kdy oficiálně začala válka na Ukrajině? Záběry z bezpečnostní kamery, která se nachází u checkpointu Leliv, ukazují projíždějící konvoj těžké vojenské techniky. Celých 18 min projíždí tanky, obrněná vozidla a jde z toho hrůza. Neumím si představit, že bych jako voják stál na checkpointu a najednou se tohle vynořilo.

☢️ Dofám a přeju si, že jsou kluci z checkpointu v pořádku a zase se brzy uvidíme. I když osádky kontrol rotují, tak někteří tam bývají opakovaněji. Zase jim dám pár plzniček a oni nám udělají zrychlenou kontrolu a pustí dál. Mám ale smutné myšlenky….

⚠️ Aktuálně💥V Černobylu mají teď na pilno. Ruští vojáci za sebou nechali spoušť a taky spostu nástrah jako například min...
07/04/2022

⚠️ Aktuálně💥

V Černobylu mají teď na pilno. Ruští vojáci za sebou nechali spoušť a taky spostu nástrah jako například min. Někde jsem četl, že ony absurdní zákopy jsou snad důkazem, že se chtěly ruské vojska v Černobylské Zóně zdržet na mnohem delší dobu. Popravdě pořád se úplně neraduju, mám trochu obavy jestli se něco ještě nechystá. Spíše ne, ale už na mě asi leze paranoia z těch vech zpráv. No, postuju alespoň pár fotek, z aktuální minové “dekontaminace”.

A ještě pár fotek z budov a oněch absurdních zákopů… Omlouvám se za foto spam, ale sám jsem zvědavý, jak to tam teď vypa...
06/04/2022

A ještě pár fotek z budov a oněch absurdních zákopů… Omlouvám se za foto spam, ale sám jsem zvědavý, jak to tam teď vypadá a tyhle fotky, co se ke mě po různu dostávají mi dělají nejlepší představu.

Kdybyste chtěli někdo darovat nějaké zdravotnické věci, vojenské vybavení nebo přispět finančně, tak máte možnost přes náš spolek. Naše pomoc je cílená na konkrétní lidi a i na pomoc v Černobylu. Do konce týdne se na Ukrajinu vypravuje Unlimited Freedom •Ritchie• s věcmi, které od vás sbíráme, tak máte teď rychlou možnost. Každá pomoc se počítá! Více informací najdete na stránkách našeho spolku - GoF

Tak smad už bude brzy po všem…
💛💙

Address

Vulytsya Bohdana Khmelʹnytsʹkoho, 1А
Chernobyl
07270

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Radioactive Explorer posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Radioactive Explorer:

Share

Category