Туристична компанія ХерсON

Туристична компанія ХерсON Авторські тури та екскурсії Херсоном, Украіною, Світом.
Каяки, квадроцикли, яхти, автобусні та пішохідні екскурсії, театралізовані дії...

Ми займались туризмом в Херсоні, на півдні України, робили тури в Карпати, на яхтах в Туреччині та тури в Греції. Ми знімали відеоролики, фото, писали книги та робили сувеніри.
Зараз частина нашої команди в ЗСУ, частина волонтери, частина працює в деокупованих громадах.
Але всі ми продовжуємо любити туризм, локальну історію, розвивати Україну та робити так, щоб українці більше полюбили свою культуру, побачили світ, навчилися цінувати, поважати та покращувати себе та своє.

«Як крав цемент, щоб зробити зошити»Спогади №2з дитинства нашого двоюрідного діда Толі, який під час Другої світової жив...
27/11/2025

«Як крав цемент, щоб зробити зошити»
Спогади №2
з дитинства нашого двоюрідного діда Толі, який під час Другої світової жив у Херсоні.
Уривок з його спогадів:
«Я ходив до школи №6 на Суворова (ред.: до того це, була гімназія імені Сави Марченка). До школи він ходив у лахміттях, бо не було грошей на тканину чи одяг. Перешивали старі речі батька: штани, піджаки, фуфайку…
На книжки грошей теж не було, а зошити робили самі. Найчастіше писали між рядками в непотрібних книгах, на полях, форзацах. І так робили всі, якщо заходили ті «непотрібні» книги.
Одного разу під час окупації я пробрався в порт. Німці його охороняли, але в той момент вдалося проскочити непомітно. У порту тоді лежали чудові мішки з цементом. У тих мішках був дуже гарний, щільний багатошаровий папір — не як зараз 2–3 шари, а 7–9.
Я дістав ножика з кишені. Тоді в кожного хлопця, який себе поважав, з п’яти років був ніж. Прорізав одразу в кількох мішках дірки й сховався, щоб мене не побачили. Сидів у засідці, доки цемент висипався. Такий собі цементний годинник. Потім схопив порожні мішки й дав дьору. Мішки обережно розрізав на аркуші, зшив їх і зробив собі зошити. Увесь клас заздрив — зошити вийшли круті.
Мда-а… не такі ото як зараз з собачками та принцесами.» (Сміється)
P.S.
Перше фото створено ШІ. Інші - просто ілюстративні з Херсона часів ДСВ

27/11/2025

Про Херсон і Миколаїв

Спогади №1
З дитинства нашого двоюрідного діда Толі, який під час Другої світової жив у Херсоні, а потім в Миколаєві.
Уривок з його спогадів:

"Отже, пам'ятаю ще такий епізод, коли ми вже жили в Миколаєві на лівому березі. Нас туди переселили німці перед тим, як Червона армія зайшла в Херсон. Якось моя мати (Олена) пішла на базар щось дістати. А ми з молодшим братом Шуриком та хлопцями у дворі гралися. Чуємо – якийсь шум. Виглянули з двору – там іде натовп: і солдати, і прості люди. Ну, ми прилаштувалися до того натовпу і теж ідемо. Куди? Не знаємо... Ну раз туди всі йшли - то і нам було треба. Може шось хороше буде...
Дійшли аж до річки Південний Буг. А Буг такий широкий, що треба кілька Дніпрів. Там на воді плавучий дерев'яний понтонний міст на інший берег, на правий. Весь натовп пішов на міст, ну і ми разом із ними. І по тому мосту їхали машини, йшли люди. Міст увесь дрижав, то прогинався, то вирівнювався. Мені зараз здається, що настил мосту був майже на рівні з водою. Може, через велике скупчення техніки і людей. Але вода часом хлюпала і на сам міст. Тільки міст був не там, де зараз, а нижче. Там річка ще ширша. Ну, напевно, ще мій вік і зріст мали значення. Мені він тоді здавався зовсім величезним.
Йдемо ми по тому мосту. Там і румунські солдати йшли. Я, до речі, теж йшов у сірій румунській шинелі. Не пам'ятаю, де ми її взяли. Але було тепло. Шурик був одягнений у якісь інші лахміття. Один румун пожартував і посадив Шурика на візок свій підвезти. Шурик був на 4 роки молодший за мене. Мені було 11, а йому виходить 7. Їхали різні брички, везли речі, техніку. І раптом налетіли радянські літаки й почали бомбити. Снаряди падали у воду, і великі бризки здіймалися на 4 метри у висоту. Але жоден літак так і не влучив у міст. Проте це мене одразу привело до тями. Шурик почав хникати, а я швидко зорієнтувався, і ми повернули назад. Тільки туди ми йшли за течією натовпу і відступаючих румунських солдатів, а назад почали пробиратися проти течії. Це було важко. Нам кричали: «Е-ей, куди йдеш, руманеште?». Я ж був у румунській шинелі. І якщо туди ми йшли з цікавістю «а що там?», то назад... Боже мій, ми обидва йшли й ревіли. Нас усі штовхали. Ми плакали й кликали маму. Прийшли у двір і мовчали. Нікому не сказали, де ми були. Просто мовчки гралися у дворі.
І тут знову налетіли літаки. Ми одразу побігли по сходах додому на другий поверх. Я швидше, а Шурик відстав. Ой, він такий неповороткий був, товстенький, як карапуз. А я навпаки, худющий, як щепка. Ой, і голова в нього велика була, просто величезна. Ні, ну школу він добре закінчив, і інститут відмінно. І робота в нього така... розумова. Але такий він був повільний і карапцз.
Так от, Шурик відстав від мене і я-як закричить. Я обернувся, глянув на нього – Боже мій. Він увесь у крові, кричить. Я затягнув його додому під дах. А той пілот радянського літака – гад такий, він спеціально по нас стріляв. Інших цілей не було у дворі. Тільки нас двоє. А він нас побачив і почав стріляти по наших дерев‘яних сходах. І ті кулі, що влучили, просто розщепили сходи й поручні. Я потім подивився – кулі якогось великокаліберного кулемета. Десь 11-12 мм калібр. Придивився – від розщеплених дерев'яних сходів одна тріска відлетіла й потрапила в мочку вуха Шурику. І застрягла. Ну і кров пішла. Досить сильно пішла. А той кричав, качався, стрибав... наче вмирав уже, ніби пів голови знесло. Ні, ну зрозуміло, мабуть, боляче було. Ось так і сталося, що радянські літаки двічі обстріляли мене особисто і Сашка теж.".. треба буде якось опублікувати його спогади всі. Вони вже оцифровані.
В цьому році дід цей помер в Харкові. Жив в Харкові більшість свого життя. Але в Харкові знов йому було не солодко...
А Шурік живий. Най би сил і здоров‘я було йому багато.

Нарешті!!! Вони так довго про це говорили, обіцяли, малювали, створювали, планували, інтригували... і воно може було б р...
16/06/2025

Нарешті!!!
Вони так довго про це говорили, обіцяли, малювали, створювали, планували, інтригували... і воно може було б раніше, але головний автор, ідейник та натхненник на передовій захищає та боронить.

В паузах між перезаряджанням та відпочинком - все ж воно створено!!! Неймовірно!

Я б булочки тиждень в школі не їв, економив, шоб купити такі комікси собі, замість ніндзячерепашек всяких... але у 1990-х роках вони ще не створювали комікси. А тепер створюють. Так шо для всіх великих та малих, хлопчиків та дівчаток та їх бабусь і дідусів.
Купуй українські комікси про крутих героїв з актуальними проблемами та перемогами. На правильних книгах (мальописах, фільмах, піснях) - зростають круті люди

https://www.ukrman.ua/

11/06/2025

Разом ми можемо більше!!!
І колеса - це лише зрозуміла форма і те, шо можна показати 😉

Дякуємо всім нашим партнерам, постійним допомагаторам, донаторам...

Sergiy KashutskyPavlo BiletskyyIrina KravchenkoМикола ШаповалСтаніслав Сергійович Бородашкін....... а ще пані Марія, Анна, Лариса, Юлія, Маргарита, Олена, Катерина, Наталія, Тетяна, Світлана, Ірина, Яна, Ольга, Людмила, Анастасія та пан Сергій, Микола, Олег, Вячеслав, Ігор, Дмитро, Олександр, Ярослав.... і всі ті, хто підписані як просто «котик» в монобанку

Продовжуємо і на інші потреби. Все ж хочемо дозібрати та розіграти ту пляшку вина Трубецького, монету та сувеніри (в попередніх постах читайте)

https://send.monobank.ua/jar/29Qd8jDwE3

У Rybakavun.com.ua стартувала акція!!!Можете виграти річний запас смачної риби 🐟🐟🐟 Умови прості, легкі та смачніПросто в...
22/05/2025

У Rybakavun.com.ua стартувала акція!!!
Можете виграти річний запас смачної риби 🐟🐟🐟
Умови прості, легкі та смачні

Просто вгадуйте результати гри - і вигравайте
Подробиці тут https://rybakavun.com/r/6Nt

Тут така справа... Звернулись до нас в черговий раз хлопці з "Холодний яр". В черговий раз звернулись і кажуть, шо у них...
22/05/2025

Тут така справа... Звернулись до нас в черговий раз хлопці з "Холодний яр". В черговий раз звернулись і кажуть, шо у них 3 новини!!! Хороша новина, погана та знов хороша.
Хороша №1: Вони нещодавно просили у нас з вами доєднатися до зборів на ремонт автівки, на ремонт квадроциклів, і їм би ще шини літні комплект або 2. Зарядні станції та таке... Так от. Оце все їм, кажуть, може не знадобитися!!! Кажуть: "Ви можливо зекономите свої гроші-донати." Чому?

Погана новина: Все це їм може не знадобитися, через ту причину що орки стали використовувати багато дронів фпв на оптоволокні. Це такі дрони, які не глушаться засобами РЕБ, вони далеко долітають до наших позицій і потім атакують. І ду-у-уже велика небезпека і імовірність, шо такі дрони можуть влучити в їх автівки, по воїнам на позиціях і навіть коли ті будуть виїжджати з них. Ну а якщо дрон влучає - це не дуже добре... ну ви зрозуміли?

Хороша новина №2: є варіант, як захистити та зберегти наших хлопців. Їм потрібно 3 спеціальних ручних засоби, які спроможні знищити ці дрони на підльоті, а значить захистити хлопців. Кожен такий захист коштує 34 000 грн. Вони отримають знижку за 3 шт. Тобто їм треба десь 95 000 грн. І шанси зберегти життя наших хлопців значно виростуть.
Держава їм виділяє такі засоби по 1 шт на підрозділ. Але почесному, їм треба ще 3 шт, щоб вижити.

Вони просили передати: "Давайте домовимося? Ви захищаєте нас, а ми захищаємо вас? Це ж по-чесному? Бо нам теж дуже хочеться до своїх родин, до дружин, на риболовлю, на шашлики і навіть просто виспатись..."
Давайте назбираємо 95 000 грн для них?!

Ми Pavlo Biletskyy Oleksii Biletsky своїми проєктами Rybakavun.com.ua , "Let‘s Energy" та 's boat теж долучаємося. Разом зможемо швидше !!! І ми з вами створимо "купол" захисту над воїнами, які обороняють наші землі, села, мешканців та навіть козу з котиками
куди? шукайте в коментарях

14/05/2025

Найбільша подяка - це хлопцям та дівчатам, які там в деревах, кущах, землянках, окопах, на човнах, бліндажах...
Бо все це можливо лише завдяки вам.

А допомогу ми допомагали, допомагаємо і будемо продовжувати. Завдяки нашим друзям гідам з міста Рим (це в Італії десь, я там досі не був), завдяки друзям з Польщі і партнерам з міста Гданськ, з Франції, Чехії, Америки, Німеччини... ох ця Німеччина. Північна її частина... деякі активні громадяни та ціла громада - просто з розуму зводять своєю енергією, планами та спроможністю.

Завдяки нашим клієнтам, хто замовляє рибу на Риба-Кавун. Завдяки тим, хто замовляє та купує зарядні станції на Let‘s Energy. Завдяки нашим курсантам, хто планує керувати яхтами та моторними човнами і тим, хто бронює яхти та тури через ’s boat and travel

Дякуємо, що ми разом. Ця допомога можлива лише тому...

14/05/2025

ФБ любить нагадати, телефон любить підсунути, Інстаграм пише "А ось як було 5 років тому..."
Дякую всім вам, нагадувальні системи ... я і не забував. Це важко забути. Неймовірна земля, неймовірні можливості. Крутий проєкт і чудова команда... Саме в ці дати ми починали проєкт Trip must go on
Зараз повністю всі ті локації та будівлі, які на фото - або вже не існують, або пошкоджені, або забруднені, або зруйновані окупантами, асвАбадітєлями, мскл"ми, ворогами

Багато "смачного" та цінного для літунів, дронщиків та оборонців!Завдяки нашим партнерам з міста Рим, завдяки невтомній ...
12/05/2025

Багато "смачного" та цінного для літунів, дронщиків та оборонців!
Завдяки нашим партнерам з міста Рим, завдяки невтомній Ірині та всім вам, наші постійні допомагатори, підтримщики та друзі!!! Це все допомагає зберегти життя нашим хлопцям та дівчатам
Продовжуємо

Зараз треба ремонт автівок, літня резина 4 шт, 1 зарядна станція, жменя павербанків
Сумарно на то треба 76 000 грн
Вже є 18 000

Друзі-донори та підписники-помогатори, ми з вами отримали подяку за нашу стабільну і кропітку працю і підтримку. Це не п...
04/05/2025

Друзі-донори та підписники-помогатори, ми з вами отримали подяку за нашу стабільну і кропітку працю і підтримку. Це не просто папірець з літерами, це - свідчення того, що когось ми врятували, комусь зробили легше виконувати тяжку роботу. А гнусні зробили менше.

Крок за кроком до перемоги разом плотним строєм!
Стабільна банкк-склянка в коментарях

Або пейпал ще є - [email protected]
І Револют. Ви тільки скажіть як вам зручно…

Не переставайте кидать донати на Сили Оборони України

Address

просп. Незалежності, 23
Kherson
73000

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Туристична компанія ХерсON posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Туристична компанія ХерсON:

Share

Category